Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Odťahovú službu bude od februára zabezpečovať mestská firma Mestský parkovací systém

Dátum: 28.01.2021
Autor: Mestská polícia Bratislava
Odťahovú službu bude od februára zabezpečovať mestská firma Mestský parkovací systém

Od 1. februára 2021 bude vykonávať odťahy vozidiel mestská firma Mestský parkovací systém, s.r.o.. Areál odtiahnutých vozidiel sa presunie na Technickú 6

Od 1. februára 2021 bude odťahovať vozidlá mestská firma Mestský parkovací systém, s.r.o. (MPS), ktorá túto službu preberie od Dopravného podniku Bratislava. Areál odtiahnutých vozidiel sa presunie na Technickú 6, kde bude k dispozícii väčšia kapacita odťahovej plochy.
 
 
Areál odťahovacej služby
 
 
 

Firma MPS je spoločnosť so 100% majetkovou účasťou hlavného mesta SR Bratislavy, ktorú hlavné mesto obnovilo v rámci prípravy spustenia celomestskej parkovacej politiky. MPS bude pre mesto zabezpečovať komplexné služby v oblasti parkovania - od odťahov, cez služby registrácie a kontroly parkovacej politiky až po správu hromadných garáží a záchytných parkovísk. Odťah vozidiel MPS preberie na základe ukončenia zmluvy na zabezpečovanie odťahovej služby medzi hlavným mestom a DPB, ktorej platnosť skončí ku dňu 31.1.2021.  

Stanovisko odťahovej služby sa premiestni na Technickú 6, kde bude zriadené aj stanovisko Mestskej polície na uhradenie pokuty za odťah (možnosť úhrady v hotovosti aj kartou). Miesto je dobre dostupné mestskou hromadnou dopravou (linky 58, 63, 65, 96) a jeho prevádzková doba bude nepretržitá 7 dní v týždni, 24 hodín denne, auto si tak bude možné vyzdvihnúť kedykoľvek. 

Kontakt:  +421 2 22 11 11 55, odtah@mepasys.skwww.mepasys.sk

Nevyhnuté pre ďalšie fungovanie odťahovej služby a jej efektívne a hospodárne financovanie je aj zreálnenie ceny za odťah. Súčasná cena 99 eur bola stanovená ešte v roku 2014, táto suma však Dopravnému podniku nepokrývala reálne náklady súvisiace s prevádzkou odťahovej služby a mesto muselo rozdiel v nákladoch doplácať zo svojho rozpočtu. Po vykonaní analýzy nákladov na prevádzku služby sa tak cena za odťah od 1.2. navýši na 130 eur. Táto suma pokrýva reálne náklady, ktoré zahŕňajú napríklad poskytovanie nepretržitej služby pre výdaj vozidiel či stráženie odtiahnutých vozidiel. Suma za odťah bude prehodnotená  po šiestich mesiacoch prevádzky odťahovej služby mestskou firmou tak, aby reflektovala oprávnené náklady.

Príjem za vykonanie odťahu bude priamo príjmom hlavného mesta, pričom MPS si bude mesačne fakturovať od hlavného mesta reálne vynaložené náklady, ktoré jej so zabezpečovaním odťahov vzniknú. 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 29.1.2021 / 29.1.2021

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.