Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 46. týždni 2018

Dátum: 19.11.2018
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 46. týždni 2018

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 12. novembra do 18. novembra preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1516 udalostí. Medzi nimi bolo aj 332 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 1076. Mestská polícia spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci v 6 prípadoch a v 1 prípade zistila hliadka mestskej polície podozrenie zo spáchania trestného činu.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 18 ľudí. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 8 krát a v 4 prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. Prípady obťažovania okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov mestská polícia riešila v 2 prípadoch a v 1 prípade bolo zistené užívanie verejného priestranstva bez povolenia. Nepovolené exteriérové sedenie bolo hliadkami mestskej polície riešené 2 krát.

Nepovolené pouličné aktivity riešili hliadky mestskej polície v 3 prípadoch a porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy riešila mestská polícia 18 krát. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov tieto porušili v 5 prípadoch. Za nepovolený ambulantný predaj boli mestskou políciou riešení 2 priestupcovia. Nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách riešili mestskí policajti v 11 prípadoch a v 2 prípadoch bola zrealizovaná kontrola taxi.

Na príslušné úrady boli nahlásené 3 staré vozidlá a 1 prípad poškodenia dopravného značenia. Občan hliadke mestskej polície v 1 prípade odovzdal nájdené osobné doklady.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 702 prípadoch a 126 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 32 zistili a riešili mestskí policajti na viacerých miestach, a to na Ružinovskej ulici a Františkánskom námestí.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 20.11.2018 / 20.11.2018

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.