Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 43. týždni 2018

Dátum: 28.10.2018
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 43. týždni 2018

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 22.októbra do 28.októbra preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1480 udalostí. Medzi nimi bolo aj 297 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 1079. Mestská polícia v 2 prípadoch spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v 2 prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru SR a v 1 prípade s Policajným zborom SR.

Priestupku proti verejnému poriadku sa dopustilo celkom 7 ľudí, čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 19 ľudí. V 5 prípadoch hliadky mestskej polície zistili a riešili nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. V 13 prípadoch nedodržanie stanovených záverečných hodín, nepovolený ambulantný predaj zaznamenali mestskí policajti v 4 prípadoch, nepovolené pouličné aktivity v 5 prípadoch, evidujeme 1 prípad obťažovania osôb.

V 3 prípadoch riešili porušenie zákona o ochrane nefajčiarov. Nepovolené skládky zaznamenali na 2 miestach, neporiadok okolo kontajnerov a ich stojísk zistili v 19 prípadoch. Na príslušný úrad mestská polícia nahlásila 5 staré vozidlo.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 654 prípadoch a 129 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov mestskí policajti riešili na Františkánskom námestí a Ružinovskej ulici, odkiaľ evidujeme na každej z ulíc po 41 priestupkov.

 
Kontakt: Mgr. Tatiana Kurucova
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 29.10.2018 / 29.10.2018

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.