Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 41. týždni 2018

Dátum: 16.10.2018
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 41. týždni 2018

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 8. októbra do 14. októbra preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1473 udalostí. Medzi nimi bolo aj 299 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 1000. V 1 prípade spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a 1 krát s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 35 ľudí. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 9 krát a v 5 prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. V 25 prípadoch hliadky mestskej polície zistili a riešili nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách a v 3 prípadoch neoprávnené vylepovanie plagátov. V 1 prípade riešili mestskí policajti nepovolené pálenie odpadu a rovnako v 1 prípade zistili stavebné práce mimo vyhradeného času. Prípady obťažovania okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov mestská polícia riešila 2 krát a v 1 prípade riešila hliadka státie vozidla na zeleni. Taxikári boli kontrolovaní hliadkami mestskej polície v 5 prípadoch.

Nepovolené pouličné aktivity riešili hliadky mestskej polície v 2 prípadoch a porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy 7 krát. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov tieto porušili v 15 prípadoch. V 6 prípadoch zistila hliadka mestskej polície nepovolené exteriérové sedenie a v 1 prípade priestupok proti majetku.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 12 starých vozidiel, 4 prípady poškodenia dopravného značenia a taktiež 4 nové nelegálne skládky. V 1 prípade odovzdal občan hliadke mestskej polície nájdené osobné doklady.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 613 prípadoch a 120 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 41 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Františkánskom námestí.

Zničené autá v Devínskej Novej Vsi

Skutočne netradične si štvrtkovú noc krátil v Devínskej Novej Vsi 30-ročný muž bývajúci v tejto mestskej časti. Na ulici Ivana Bukovčana sa pustil do ničenia zaparkovaných motorových vozidiel. Na viacerých z nich poškodil kapoty, niektoré po celej šírke aj poškriabal. Kto vie, ako by nočné vystrájanie muža dopadlo, keby mu po prstoch „neklepla“ kynologická hliadka mestskej polície. Tá ho obmedzila na osobnej slobode a z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu bola na miesto privolaná hliadka Policajného zboru, ktorá ho následne predviedla na príslušné policajné oddelenie. Na stretnutie s vyšetrovateľom si však muž musel počkať, javil totiž značnú dávku požitia alkoholických nápojov, v dychu mu namerali takmer 2 promile.

V Lamači sa bilo...

...nešlo však o skutočnú bitku, tá skutočná sa odohrala v roku 1866. V mestskej časti Lamač sa konalo podujatie Bitka pri Lamači, v rámci ktorého si návštevníci mohli vychutnať pohľad na rekonštrukciu historickej bitky. Na tejto akcii mestskí policajti počas obidvoch víkendových dní zabezpečovali verejný poriadok, pričom do výkonu služby boli velení aj hipológovia mestskej polície, ktorí na hladký priebeh podujatia dohliadali priamo z konských sediel. Na rozdiel od tej skutočnej bitky z tejto neboli hlásené našťastie žiadne obete na ľudských životoch.

 

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 16.10.2018 / 16.10.2018

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.