Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 33. týždni 2018

Dátum: 21.08.2018
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 33. týždni 2018

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 13. augusta do 19. augusta preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1352 udalostí. Medzi nimi bolo aj 299 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 871. V 5 prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, 2 krát s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a v jednom prípade s príslušníkmi Policajného zboru. V jednom prípade zistila hliadka mestskej polície aj podozrenie zo spáchania trestného činu.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 47 ľudí. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 5 krát a v 18 prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. V 9 prípadoch hliadky mestskej polície zistili a riešili nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Prípady obťažovania okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov riešila mestská polícia 3 krát. Nepovolený ambulantný predaj bol hliadkami mestskej polície riešený v 1 prípade a vodiči taxislužieb boli kontrolovaní 1 krát.

Nepovolené pouličné aktivity riešili hliadky mestskej polície v 9 prípadoch a porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy 2 krát. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov tieto porušili v 3 prípadoch. V 9 prípadoch zistila hliadka mestskej polície nepovolené exteriérové sedenie, v 1 prípade stavebné práce mimo vyhradeného času a rovnako v 1 prípade priestupok proti majetku.

Na príslušné úrady bolo mestskou políciou nahlásených 8 starých vozidiel, 8 nelegálnych skládok a v 7 prípadoch poškodenie dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 481 prípadoch a 94 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 70 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Petržalskej ulici.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 21.8.2018 / 21.8.2018

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.