Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 19. týždni 2018

Dátum: 14.05.2018
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 19. týždni 2018

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 7. mája do 13. mája preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1384 udalostí. Medzi nimi bolo aj 278 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 930. V 5 prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 2 prípadoch s príslušníkmi Policajného zboru.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 22 ľudí. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 11 krát a v 10 prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. V 21 prípadoch hliadky mestskej polície zistili a riešili nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. V 1 prípade riešili mestskí policajti zákaz vjazdu bicyklom. Prípady obťažovania okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov mestská polícia riešila 4 krát.

Nepovolené pouličné aktivity riešili hliadky mestskej polície v 9 prípadoch a porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy 10 krát. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov tieto porušili v 4 prípadoch. V 6 prípadoch zistila hliadka mestskej polície nepovolené exteriérové sedenie a v 1 prípade poškodenie verejnej zelene. 2 priestupcovia zaberali verejné priestranstvo bez povolenia a 1 priestupca bol hliadkou mestskej polície riešený za nepovolené státie na verejnej zeleni. V 2 prípadoch zistila mestská polícia realizáciu stavebných prác mimo vyhradeného času a taxikári boli kontrolovaní 6 krát.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 11 starých vozidiel, 2 prípady poškodenia dopravného značenia a 4 nelegálne skládky.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 567 prípadoch a 92 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 36 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Františkánskom námestí.

Cyklotrasy pod dohľadom

S príchodom teplých dní sa v hlavnom meste začalo pohybovať množstvo cyklistov, tí majú na prejazd hlavným mestom vybudované pre účely bezpečnej jazdy cyklotrasy, ktoré majú slúžiť výlučne im. Či je tomu v praxi skutočne tak, kontrolujú a v prípade potreby riešia hliadky mestskej polície. Takto zameranú kontrolu mestskí policajti vykonali opäť a to priamo v centre Bratislavy. Výsledok - bezpečnému prejazdu cyklistov bránili 4 vodiči, ktorí s vozidlami stáli a parkovali na cyklopruhoch. Priestupcovia boli riešení na mieste uložením blokovej pokuty. V centre mesta sa mestskí policajti v rámci výkonu kontroly zamerali aj na zákonné využívanie zón a boxov na parkovanie, pričom zistili, že 4 vodiči - priestupcovia tieto využívali v rozpore s platnou legislatívou.

Cyklista skončil v nemocnici

Vo štvrtok v podvečerných hodinách boli mestskí policajti privolaní pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci na cyklotrasu lemujúcu Dolnozemskú cestu v Petržalke. S vážnymi zraneniami totiž záchranári prevážali do nemocnice istého cyklistu. Záchranári nevedeli čo si počať s bicyklom, na ktorom sa tento muž viezol. Hliadka mestskej polície od zraneného muža zistila kontakt na jeho rodinu a po bicykel si vzápätí prišiel jeho syn.

 

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 14.5.2018 / 14.5.2018

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.