Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 15. týždni 2018

Dátum: 17.04.2018
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 15. týždni 2018

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 9. apríla do 15. apríla preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1672 udalostí. Medzi nimi bolo aj 303 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 1204. V 1 prípade spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 21 ľudí. V 11 prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. Prípady obťažovania okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov mestská polícia riešila v 6 prípadoch. V 10 prípadoch hliadky mestskej polície zistili a riešili nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách a taxikári boli kontrolovaní 3 krát. V 6 prípadoch zistili mestskí policajti nepovolené exteriérové sedenie a 4 krát riešili zákaz vjazdu bicyklom.

Nepovolené pouličné aktivity riešili hliadky mestskej polície v 6 prípadoch a porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy 14 krát. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov tieto porušili v 7 prípadoch. Za nepovolený ambulantný predaj boli mestskou políciou riešení 2 priestupcovia a v 1 prípade zistila hliadka mestskej polície priestupok proti majetku. V 2 prípadoch mestskí policajti riešili vodičov, ktorí stáli s motorovými vozidlami na zeleni a v 1 prípade zistili nepovolené pálenie odpadu.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 11 starých vozidiel, 5 prípadov poškodenia dopravného značenia a 5 nelegálnych skládok.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 651 prípadoch a 105 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 40 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Františkánskom námestí.

Poškodený športovo-oddychový areál

Vo štvrtok dopoludnia skupina „výrastkov“ poškodzovala zariadenie športovo-oddychového areálu na Pekníkovej ulici v bratislavskej Dúbravke. Na základe prijatých informácií na linku 159 o ich neprístojnom správaní ich zadržali na mieste mestskí policajti. Po výzve mestských policajtov, aby upustili od protiprávneho konania, tak urobili a následne legitimovať sa občianskym preukazom vedeli iba 2 na mieste zúčastnené podozrivé osoby, ďalšie z nich nedovŕšili vek 15 rokov. Následne vykonaným šetrením zo strany mestských policajtov bolo zistené, že ide o žiakov základnej školy. Vzhľadom k poškodeniu altánku ako aj znehodnotených lavičiek sa na miesto dostavil pracovník Mestského úradu Dúbravka za účelom vyčíslenia vzniknutej škody. Podozrivé osoby z poškodzovania cudzieho majetku si k ďalšiemu konaniu prevzali príslušníci Obvodného oddelenia PZ Dúbravka.

 

 

 
Kontakt: Mgr. Tatiana Kurucova
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 17.4.2018 / 17.4.2018

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.