Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 12. týždni 2018

Dátum: 28.03.2018
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 12. týždni 2018

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 19. marca do 25. marca preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1526 udalostí. Medzi nimi bolo aj 282 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 1127. Mestská polícia spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci v piatich prípadoch a jeden krát s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 13 ľudí. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 6 krát a v troch prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. Prípady obťažovania okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov mestská polícia riešila v dvoch prípadoch a piati skontrolovaní vodiči taxislužby nespĺňali podmienky potrebné k výkonu ich činnosti. V piatich prípadoch hliadky mestskej polície zistili a riešili nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách a v jednom prípade riešila priestupcu, ktorý porušil zákaz používania pyrotechniky.

Nepovolené pouličné aktivity riešila hliadka mestskej polície v troch prípadoch a porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy riešila mestská polícia 8 krát. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov tieto porušili v štyroch prípadoch. Za nepovolený ambulantný predaj boli mestskou políciou riešení traja priestupcovia a traja ľudia sa dopustili priestupku tým, že so svojim vozidlom stáli na verejnej zeleni.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 13 starých vozidiel, šesť prípadov poškodenia dopravného značenia a dve nové nelegálne skládky.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 699 prípadoch a 129 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 23 zistili a riešili jednotlivé hliadky na viacerých miestach, a to na Antolskej ulici, Medenej ulici a na Trnavskej ceste.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 28.3.2018 / 28.3.2018

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.