Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 9. týždni 2018

Dátum: 06.03.2018
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 9. týždni 2018

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 26. februára 2018 do 4. marca 2018 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1208 udalostí. Medzi nimi bolo aj 223 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 889. V troch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v troch prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru. V jednom prípade hliadka mestskej polície zistila podozrenie zo spáchania trestného činu.

Počas týždňa hliadky mestskej polície prekontrolovali aj 20 vodičov taxi, riešili dva prípady poškodenia dopravných značiek  a na príslušné úrady bolo nahlásených šesť starých vozidiel.

Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 17 krát a čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre šesť ľudí.

Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlá boli založené 555 krát a 108 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 24 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Františkánskom námestí.

Snažil sa ujsť, nepodarilo sa mu to

Počas utorkovej kontroly zameranej na dodržiavanie ustanovení zákona o cestnej doprave zistili policajti mestskej polície podozrenie zo spáchania trestného činu. Tento prípad sa stal na Kopčianskej ulici v blízkosti železničnej stanice. Jeden zo zistených priestupcov sa snažil kontrole najskôr vyhnúť. Po tom čo sa hliadka preukázala vodičovi preukazom kontrolóra, vodič naštartoval auto a pokúsil sa s ním po chodníku ujsť. Mestskí policajti však vodiča zastavili, to ale nebolo všetko. Vo vozidle sa nachádzal cestujúci, ktorý žiadal privolať hliadku Policajného zboru nakoľko uvádzal, že bol na jeho osobe spáchaný trestný čin.

Na železničnej stanici spoznal zlodeja

Aj ďalší prípad súvisel s petržalskou železničnou stanicou. V utorok vo večerných hodinách zastavil hliadku mestskej polície istý muž s oznamom, že v priestoroch stanice spoznal muža, ktorý pred mesiacom spáchal krádež v jednom z nákupných centier. Z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu policajti vyzvali podozrivého, aby zotrval na mieste do príchodu príslušníkov Policajného zboru.

Hasičov mestskí policajti privolávali aj k horiacemu autu

V troch prípadoch počas týždňa privolávali mestskí policajti hasičov k likvidácii rôznych udalostí. Na ulici Za kasárňou to bol v pondelok popoludní spadnutý strom, v ten istý deň po polnoci po telefonáte z mestskej polície zasahovali hasiči na Tehelnej ulici kde horelo auto. V stredu popoludní smerovali hasiči do Líščieho údolia. Tam odstraňovali z komunikácie vytekajúce prevádzkové kvapaliny zo zaparkovaného motorového vozidla.

Stratené dievčatko sa našťastie našlo

Počas spomienkového pochodu, ktorý sa konal v piatok podvečer hľadali mestskí policajti aj stratené, ako sa neskôr ukázalo 4-ročné dievčatko. Túto skutočnosť im oznámila rozrušená matka na Obchodnej ulici. Policajti v priebehu niekoľkých minút podľa popisu vypátrali na Vysokej ulici plačúce dievčatko, ktoré následne na Kollárovom námestí odovzdali do rúk šťastnej matky.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 7.3.2018 / 7.3.2018

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.