Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 51. týždni 2006

Dátum: 04.07.2008
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 51. týždni 2006

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

Zásahy hliadok MsP v týždni od 18. decembra do 24. decembra 2006

Námestie SNP si udržalo prvenstvo

Počas predposledného kalendárneho týždňa preverovali príslušníci bratislavskej mestskej polície v hlavnom meste 1653 udalostí. Medzi nimi bolo aj 154 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Opodstatnenými ale na druhej strane bolo 675 priestupkov proti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ako aj 60 prípadov zaparkovania na vyhradených parkovacích miestach bez platného povolenia. V jednom prípade vodič svoje vozidlo zaparkoval na mieste vyhradenom pre zdravotne postihnutých vodičov.

Čistota a poriadok bola ľahostajná pre 136 priestupcov, zásady ambulantného predaja a trhového poriadku nerešpektovalo ďalších 23 priestupcov. Niektorí vodiči si starosti nerobili ani s parkovaním na trávnatých plochách a tých bolo 131. Hliadky mestskej polície zároveň v priebehu sledovaného týždňa zistili 116 porušení súvisiacich so zónou dopravného obmedzenia, ako aj 94 priestupkov, ktoré sa stali v pešej zóne.

Dúšok lacného čuča si na verejných priestranstvách v rozpore s platnými všeobecne záväznými nariadeniami doprialo 74 konzumentov, majitelia psov štatistiku doplnili o 77 nových zistení. Vyskytlo sa aj 8 prípadov obťažovania okoloidúcich neprispôsobilými občanmi, na miestne úrady hliadky oznámili 11 autovrakov a funkčnosť zábavnej pyrotechniky skúšalo 5 strelcov.

Štatistika mestskej polície zároveň hovorí, že najviac priestupkov sa stalo na Námestí SNP a to 48. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá použili hliadky v 366 prípadoch a na parkoviská odťahovacích služieb si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť 179 vodičov.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.7.2008 / 4.7.2008

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.