Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 31. týždni 2011

Dátum: 16.08.2011
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 31. týždni 2011

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 1. augusta do 7. augusta 2011 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1940 udalostí. Medzi nimi bolo aj 255 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným prípadom však možno zaradiť zistené a riešené priestupky v oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých počas týždňa bolo 1103. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých vodičov bez oprávnenia parkovať na týchto miestach odstavili svoje vozidlá dvaja motoristi.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku zistili a riešili hliadky MsP počas týždňa 54 porušení. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 21 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 123 priestupcov a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 19 krát. Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku porušilo 13 predávajúcich.

V priebehu týždňa mestskí policajti zároveň riešili aj 51 prípadov súvisiacich s nedodržaním stanovených prevádzkových hodín, ako aj 31 priestupkov, kedy si motoristi trávnaté plochy zamenili za miesta parkovania pre svoje motorové vozidlo. V pešej zóne sa stalo 10 priestupkov.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách si tieto doprialo 129 priestupcov a prípady obťažovania okoloidúcich zistili hliadky mestskej polície 23 krát.

Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že svojho zlozvyku sa nevedeli vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili  39 krát.

Najviac priestupkov v sledovanom týždni sa stalo na Námestí SNP a to 53. Blokovacie zariadenia si na kolesách svojich vozidiel našlo 495 motoristov a 156 vodičov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 16.8.2011 / 16.8.2011

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.