Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 49. týždni 2013

Dátum: 09.12.2013
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 49. týždni 2013

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 2. decembra do 8. decembra 2013 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1789 udalostí. Medzi nimi bolo aj 291 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1200. K zraneným ľuďom mestskí policajti privolávali 6 krát záchranárov a v jednom prípade hliadka mestskej polície spolupracovala s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

V oblasti porušení zásad verejného poriadku riešili mestskí policajti počas týždňa 19 priestupkov a majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 11 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 66 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 30 krát. Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku porušil jeden predávajúci a dva priestupky sa týkali nepovolených pouličných aktivít.

V priebehu týždňa hliadky mestskej polície riešili aj 10 prípadov nedodržania stanovených prevádzkových hodín, ako aj 91 priestupkov parkovania motorových vozidiel na trávnatých plochách. Štatistika mestskej polície zároveň hovorí, že v pešej zóne sa stalo 14 rôznych priestupkov a napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo osem ľudí. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že svojho zlozvyku sa nevedeli vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákaz porušili 6 krát.

Najviac priestupkov v priebehu týždňa sa stalo na ulici Pod záhradami a to 59. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 618 krát a 177 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

Voda z prasknutého potrubia zaplavovala ulice

V sobotu predpoludním sa pod vodou ocitla časť Medveďovej ulice v Ovsišti. Voda na ulicu vytekala z prasknutého vodovodného potrubia. Vzniknutú situáciu mestskí policajti okamžite telefonicky nahlásili na poruchovú službu a do príchodu pracovníkov poruchovej služby zabezpečovali miesto havárie. Voda, ale z prasknutej prívodnej vodovodnej hadice sa o malý rozruch postarala aj v jednom z predajných stánkov na Hlavnom námestí. V utorok o 03.00 hod. zaplavený stánok spozorovala jedna z hliadok mestskej polície a tá vzápätí uzatvorila hlavný prívod vody do stánkov na námestí.

Zraneného muža z predajne potravín previezli do nemocnice

V stredu popoludní mali problémy s istým zákazníkom pracovníci predajne potravín na Opletalovej ulici v Devínskej Novej Vsi. Muž, ktorý bol pod vplyvom  alkoholu a navyše aj zranený na hlave, predajňu nie a nie opustiť. 49-ročného Bratislavčana nakoniec z obchodu rovno do nemocnice vzhľadom k zraneniam ktoré mal, previezli privolaní pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 10.12.2013 / 10.12.2013

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.