Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 46. týždni 2013

Dátum: 20.11.2013
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 46. týždni 2013

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 11. novembra do 17. novembra 2013 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2033 udalostí. Medzi nimi bolo aj 282 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1430. V štyroch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v jednom prípade s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a v troch prípadoch s pracovníkmi Slobody zvierat.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku mestskí policajti zistili 19 priestupkov. Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 8 krát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 69 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 11 krát.

Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku porušili štyria predávajúci. Nedodržanie stanovených prevádzkových hodín bolo zistené 27 krát a z trávnatých plôch si miesto  zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 90 motoristov. V pešej zóne sa stalo 11 rôznych priestupkov.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 11 ľudí a prípady obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými občanmi sa vyskytli v troch prípadoch. Na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prejavy rušenia nočného pokoja mestskí policajti zasahovali 5 krát a fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 16 krát.

Štatistika mestskej polície zároveň hovorí, že najviac priestupkov sa stalo na ulici Pod záhradami a to 97. Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlá boli nasadené v 735 prípadoch a 171 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

K zranenému mužovi privolávali záchranárov

V stredu krátko po 20.00 hod. privolávali mestskí policajti zdravotníkov na Kolmú ulicu. Na zastávke mestskej hromadnej dopravy ležal totiž neznámy muž s rôznymi poraneniami. Neznámy navyše nedokázal s hliadkou komunikovať. Po prvotnom ošetrení záchranári naložili neznámeho do sanitky a previezli na ošetrenie do najbližšej nemocnice.

Lavičky našťastie nikto neničil

V nedeľu podvečer preverovala jedna z hliadok mestskej polície informáciu týkajúcu sa poškodzovania lavičiek pri Veľkom Draždiaku. Možných vandalov policajti pri Draždiaku nenašli a ani lavičky neboli našťastie poškodené.

Šteniatka skončili v útulku

V sobotu večer preverovala jedna z hliadok mestskej polície telefonickú informáciu týkajúcu sa nájdenia papierovej krabice na Hydinárskej ulici. V nej sa vedľa seba v klbkách túlilo sedem malých šteniatok, ktoré tam len tak vyhodil neznámy chovateľ psov. Chladnú noc by asi sotva tieto šteniatka prežili a určite lepšie ako na ulici im je v útulku Slobody zvierat kam ich previezli pracovníci tejto organizácie po telefonáte z mestskej polície.

Pri opekaní zadymil celé okolie

V utorok krátko pred 11.00 hod. jedna z hliadok mestskej polície preverovala telefonický oznam podľa ktorého mali bezdomovci na ulici Na piesku spaľovať odpad. Dym zo spaľovania sa šíril do celého okolia. V tomto prípade ale zadymenie nemali na svedomí bezdomovci ale jeden zo záhradkárov, ktorý si vo svojej záhradke opekal predpoludním slaninku.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 21.11.2013 / 21.11.2013

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.