Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 8. týždni 2014

Dátum: 25.02.2014
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 8. týždni 2014

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 17. februára do 23. februára 2014 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1910 udalostí. Medzi nimi bolo aj 237 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

V dvoch prípadoch počas týždňa hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v jednom prípade s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a v dvoch prípadoch s pracovníkmi Slobody zvierat.

V oblasti porušení pravidiel bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke mestskí policajti riešili 1291 priestupkov. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 12 krát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 139 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 14 krát.

Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku porušili traja predávajúci. Nedodržanie stanovených prevádzkových hodín bolo zistené v 36 prípadoch a z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 38 motoristov. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 34 ľudí a prípady obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými občanmi sa vyskytli 11 krát.

Počas týždňa mestská polícia nahlásila na príslušné úrady šesť starých vozidiel, ako aj tri prípady poškodenia dopravných značiek. Na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prípady rušenia nočného pokoja zasahovali hliadky mestskej polície v troch prípadoch. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 49 krát.

Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň zároveň hovorí, že najviac priestupkov sa stalo na Trnavskej ceste a to 46. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 774 krát a 123 motoristov si po podtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálu odťahovacej služby.

Agresívny syn nakoniec zaspal

V pondelok ráno zasahovala na základe telefonátu jedna z hliadok mestskej polície v byte na Jasovskej ulici. O pomoc policajtov požiadala zúfalá matka, ktorá si nevedela poradiť so svojím agresívnym synom rozbíjajúcim zariadenie rodičovského bytu. Tento bol navyše aj pod vplyvom alkoholu. Do príchodu policajtov ale muž zaspal. Škody, ktoré v domácnosti spôsobil nie sú známe a jeho vyčíňanie zostane nepotrestané, pretože matka odmietla na syna podať trestné oznámenie.

Po kopancoch zostal zničený Renault

V stredu krátko po polnoci si vykračoval Trnavským mýtom istý muž. Čas si skutočne krátil dosť netradične a to tak, že kopal do zaparkovaných vozidiel. Na jednom z nich svoje majstrovstvo dokonale predviedol. Na Renaulte Twingo zostali totiž po jeho kopancoch prevalené pravé predné dvere a odtrhnuté spätné zrkadlo. Likvidačným aktivitám 35-ročného Bratislavčana zabránila jedna z hliadok mestskej polície. Tá ho na mieste zadržala a z dôvodov podozrenia zo spáchania trestného činu a to poškodzovania cudzej veci skončil muž na príslušnom policajnom oddelení.

Parčík nie je montážna dielňa

Parčík na Páričkovej ulici si za akúsi montážnu dielňu zvolilo v piatok popoludní niekoľko bezdomovcov a tí sa tu pustili do rozoberania starých chladničiek. Že tento parčík má úplne iné poslanie  týmto mužom vysvetlila jedna z  hliadok mestskej polície a následne neporiadok, ktorý zostal po rozoberaní chladničky dali po sebe títo ľudia do poriadku. Všetko naložili na káričku a pobrali sa so svojím pokladom do niektorej z výkupne druhotných surovín.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 26.2.2014 / 26.2.2014

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.