Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 47. týždni 2016

Dátum: 28.11.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 47. týždni 2016

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 21. novembra do 27. novembra 2016 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1742 udalostí. Medzi nimi bolo aj 291 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1316. V jednom prípade hliadka mestskej polície spolupracovala s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a v troch prípadoch s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 33 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 12 krát. Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku porušili traja predávajúci.

Počas týždňa hliadky mestskej polície zistili aj 12 prípadov nedodržania stanovených prevádzkových hodín a šesť priestupkov súvisiacich s užívaním verejného priestranstva bez povolenia.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 13 ľudí. Štyri prípady sa týkali obťažovania okoloidúcich zo strany niektorých neprispôsobivých občanov. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tieto porušili 7 krát.

V priebehu týždňa bolo na príslušné úrady nahlásených päť starých vozidiel, dva prípady poškodenia dopravných značiek a jedna nová nelegálna skládka.

Najviac priestupkov a to 41 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Ružinovskej ulici. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli založené 798 krát a 142 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Voda zaplavovala podchody

V dvoch prípadoch privolávali mestskí policajti pracovníkov poruchovej služby k haváriám, ktoré spôsobila voda zaplavujúca podchody. Bolo to v pondelok večer na Staromestskej ulici a o niekoľko dní neskôr v podjazde pod Dolnozemskou cestou v Petržalke.

K slovu sa dostali záchranári

V Ružinove na Solivarskej ulici si zásah záchranárov vyžiadal prevoz do zdravotníckeho zariadenia 16-ročného mládenca. V sobotu večer hliadka mestskej polície preverovala telefonický oznam, že toho spolu s o rok mladšou priateľkou pri nákupnom stredisku opíjajú ľudia bez strechy nad hlavou. Na mieste sa potvrdilo, že to bola pravda. Dychovou skúškou na prítomnosť alkoholu bolo zistené, že mládenec mal v sebe vyše jedného promile. Prirodzene, prevezený bol na bratislavské Kramáre a celý prípad bude mať  dohru na príslušných úradoch, pretože zákon na ochranu pred zneužívaním alkoholických nápojov platí aj pre toho, kto podáva alebo predáva alkoholické nápoje osobe mladšej ako 18 rokov a samozrejme podľa tohto zákona maloleté a mladistvé osoby nesmú konzumovať alkoholické nápoje.

Nutria na sídlisku

V pondelok predpoludním sa mal vraj udomácniť pri panelákoch neďaleko zdravotného strediska na Tbiliskej ulici bobor. Ukázalo sa, že bobor to napokon nebol a do sídliska sa zatúlala nutria riečna. Odkiaľ, to nie je známe. V každom prípade sa o ňu postaral privolaný pracovník Štátnej ochrany prírody a ten ju po odchytení opäť vypustil do jej prirodzeného prostredia.

 

 

        

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 29.11.2016 / 29.11.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.