Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 35. týždni 2016

Dátum: 09.09.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 35. týždni 2016

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 29. augusta do 4. septembra 2016 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1095 udalostí. Medzi nimi bolo aj 214 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným  zisteným a riešeným priestupkom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 669. V jednom prípade hliadka mestskej polície spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

V oblasti porušení verejného poriadku hliadky mestskej polície riešili 11 priestupkov a 73 priestupkov sa týkalo čistoty a poriadku na verejných priestranstvách. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 5 krát.

Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku porušilo päť predávajúcich. Počas týždňa hliadky mestskej polície riešili aj 37 prípadov týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín, ako aj 27 priestupkov nepovolenej konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Osem priestupkov sa týkalo nepovolených pouličných aktivít a jedenásť porušenia niektorých ustanovení zákona na ochranu nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy.

Na príslušné úrady boli nahlásené tri staré vozidlá, ako aj jeden prípad poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli založené 334 krát a 79 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov sa stalo na Námestí SNP a to 28.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 9.9.2016 / 9.9.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.