Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 33. týždni 2016

Dátum: 23.08.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 33. týždni 2016

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 15. augusta do 21. augusta 2016 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1417 udalostí. Medzi nimi bolo aj 213 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 906. K ľuďom so zdravotnými problémami 5 krát privolávali mestskí policajti pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci. 

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku hliadky mestskej polície riešili 16 priestupkov a majitelia psov zákon, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti porušili 7 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 86 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 10 krát. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 22 ľudí.

Počas týždňa hliadky mestskej polície zistili aj 72 porušení týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín, 10 prípadov obťažovania okoloidúcich zo strany niektorých neprispôsobivých občanov a štyri prípady nepovolených pouličných aktivít. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy porušili 23 krát a na príslušné úrady bolo nahlásených 12 starých vozidiel, ako aj dva prípady poškodenia dopravných značiek.

Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli založené 429 krát a 126 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 23.8.2016 / 23.8.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.