Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 48. týždni 2017

Dátum: 04.12.2017
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 48. týždni 2017

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 27. novembra do 3. decembra 2017 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1381 udalostí. Medzi nimi bolo aj 308 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 968. V šiestich prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v jednom prípade hliadka mestskej polície našla odcudzené osobné doklady.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 16 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 8 krát. Sedem priestupkov sa týkalo nedodržania stanovených prevádzkových hodín, päť obťažovania okoloidúcich zo strany niektorých neprispôsobivých občanov a štyri nepovolenej konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy porušili 6 krát.

V priebehu týždňa boli na príslušné úrady nahlásené tri nové nelegálne skládky a jedno staré vozidlo.

Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlá boli založené 625 krát a 106 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 58 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Trnavskej ceste.

Kabelku policajti našli, avšak bez peňazí

V pondelok predpoludním našli mestskí policajti pri Ružinovskej nemocnici dámsku kabelku. Krátko po jej nájdení sa vo vnútri kabelky ozvalo zvonenie mobilného telefónu. To na svoj mobil volala nešťastná žena, ktorej ktosi neznámy krátko predtým kabelku ukradol. Zlodej sa v tomto prípade uspokojil len s finančnou hotovosťou, osobné doklady a iné cennosti v kabelke poškodenej našťastie nechal.

Počas víkendu prebehla kontrola vo viacerých mestských častiach

Kontrolu zameranú na neprispôsobivé osoby, taxikárov, dodržiavanie všeobecne záväzných nariadení, parkovanie, tomuto všetkému sa v priebehu niekoľkých hodín počas víkendu venovali mestskí policajti vo Vrakuni, Podunajských Biskupiciach a Ružinove. Na Stavbárskej ulici pri objekte Pentagon riešili neprispôsobivého občana, ktorý spal na snehu, ako aj dvoch priestupcov, ktorí stáli s vozidlami bez povolenia na mieste vyhradenom pre zdravotne postihnutých občanov. Obdobné dopravné porušenia spáchali aj ďalší šiesti vodiči, ktorí s vozidlami bez potrebného povolenia zaparkovali a stáli na parkovisku pred obchodnými centrami na miestach vyhradených pre invalidov. Kontrola taxikárov skončila bez závad až na jedného, ktorému chýbal montážny list.

 
Kontakt: Mgr. Tatiana Kurucova
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 5.12.2017 / 5.12.2017

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.