Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 40. týždni 2017

Dátum: 11.10.2017
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 40. týždni 2017

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 2. októbra do 8. októbra 2017 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1458 udalostí. Medzi nimi bolo aj 267 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1035. V troch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v dvoch prípadoch občania odovzdali policajtom nájdené osobné doklady.

Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení  v tejto oblasti tieto porušili 5 krát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 36 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 14 krát.

Počas týždňa mestskí policajti zistili aj 9 prípadov súvisiacich s nedodržaním stanovených prevádzkových hodín, ako aj 27 porušení týkajúcich sa nepovolenej konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy porušili 12 krát.

Na príslušné úrady bolo nahlásených sedem starých vozidiel, jeden prípad poškodenia dopravnej značky a štyri nové nelegálne skládky.

Najviac priestupkov – 52 zistili a riešili jednotlivé hliadky na ulici Viktora Tegelhoffa. Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlá boli založené 587 krát a 136 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 11.10.2017 / 11.10.2017

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.