Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 36. týždni 2017

Dátum: 13.09.2017
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 36. týždni 2017

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 4. septembra do 10. septembra 2017 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1487 udalostí. Medzi nimi bolo aj 288 takých, ktoré po overení hliadkami priami na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1038. V jednom prípade hliadka mestskej polície spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v jednom prípade bolo zistené podozrenie zo spáchania trestného činu.

Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 10 krát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 49 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 17 krát.

Na príslušné úrady bolo počas týždňa nahlásených 16 starých vozidiel, jedna nová nelegálna skládka a dva prípady poškodenia dopravných značiek.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 5 ľudí a fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy porušili 11 krát. Prípady obťažovania okoloidúcich zo strany niektorých neprispôsobivých občanov mestskí policajti riešili 7 krát.

Počas týždňa hliadky mestskej polície zistili aj osem prípadov týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín, ako aj dve nepovolené exteriérové sedenia.

Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlám boli založené 553 krát a 129 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 45 riešili jednotlivé hliadky na Furdekovej ulici.

Ušlého chovanca zadržala hliadka mestskej polície

Na Stavbárskej ulici počas víkendu kynologická hliadka mestskej polície preverovala v nočných hodinách oznam týkajúci sa rušenia nočného pokoja. Oznam sa na mieste nepotvrdil, avšak na mieste si policajti všimli dve osoby, ktoré pred hliadkou začali utekať. Ďaleko sa ale nedostali. Jedného z unikajúcich hliadka vypátrala ukrytú v kríkoch. Pri kontrole totožnosti neznámeho bolo zistené, že ide o 14-ročného chlapca, ktorý utiekol z reedukačného centra a polícia vyhlásila po ňom pátranie. Chlapca si na mieste následne prevzala na ďalšie doriešenie privolané hliadka Policajného zboru.

 
Kontakt: Mgr. Tatiana Kurucova
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 13.9.2017 / 13.9.2017

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.