Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 50. týždni 2019

Dátum: 16.12.2019
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 50. týždni 2019

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 9. decembra do 15. decembra 2019 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1770 udalostí. Medzi nimi bolo aj 441 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 1159. Mestskí policajti spolupracovali v 7 prípadoch s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 7 prípadoch s pracovníkmi Slobody zvierat. Zo strany príslušníkov mestskej polície bolo zistené v 1 prípade aj podozrenie zo spáchania trestného činu.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 15 ľudí. Hliadky mestskej polície zistili v 15 prípadoch nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. Porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy riešila mestská polícia 2 krát a 9 krát bola zrealizovaná kontrola taxi. Hliadky mestskej polície riešili v 13 prípadoch neporiadok okolo kontajnerových stojísk.

V 9 prípadoch bol zo strany mestskej polície zistený a riešený priestupok proti verejnému poriadku. Obťažovanie okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov bolo hliadkami mestskej polície riešené v 2 prípadoch. Nerešpektovanie zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách bolo zistené a riešené celkom v 23 prípadoch. Za nerešpektovanie ustanovení zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov bolo mestskými policajtmi riešených 5 majiteľov psov. Hliadky mestskej polície zistili  a riešili v 10 prípadoch nepovolené pouličné aktivity a v 1 prípade nepovolený ambulantný predaj.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 15 starých vozidiel  a 6 prípadov poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 742 prípadoch a 104 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov –  52 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Námestí SNP. 

Pohotový zásah kynológov

V utorok vo večerných hodinách mestskí policajti opäť poskytovali prvú pomoc. V centre mesta si totiž všimli muža, ktorý nehybne ležal na zemi a nereagoval. Kynológovia ho preto ihneď uložili do stabilizovanej polohy a snažili sa ho prebrať k vedomiu, čo sa im napokon aj podarilo. Do príchodu pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci s ním neustále komunikovali a snažili sa ho tak udržať pri vedomí. Privolaní zdravotníci následne 64-ročného Bratislavčana previezli do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 17.12.2019 / 17.12.2019

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.