Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 49. týždni 2019

Dátum: 09.12.2019
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 49. týždni 2019

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 2. decembra do 8. decembra 2019 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1678 udalostí. Medzi nimi bolo aj 461 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 1082. Mestskí policajti spolupracovali v 4 prípadoch s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 1 prípade s pracovníkmi Slobody zvierat. Zo strany príslušníkov mestskej polície bolo zistené v 2 prípadoch aj podozrenie zo spáchania trestného činu.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 23 ľudí. Hliadky mestskej polície zistili v 5 prípadoch nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. Porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy riešila mestská polícia 7 krát a 8 krát bola zrealizovaná kontrola taxi. Hliadky mestskej polície riešili v 2 prípadoch neporiadok okolo kontajnerových stojísk. Porušenie zákona o lesoch bolo zo strany mestskej polície zistené v 1 prípade.

V 6 prípadoch bol zo strany mestskej polície zistený a riešený priestupok proti verejnému poriadku. Obťažovanie okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov bolo hliadkami mestskej polície riešené v 3 prípadoch. Nerešpektovanie zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách bolo zistené a riešené celkom v 34 prípadoch a porušovanie ochrany pred zneužívaním alkoholických nápojov mestská polícia eviduje v 2 prípadoch. Za nerešpektovanie ustanovení zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov bol mestskými policajtmi riešený 1 majiteľ psa.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 6 starých vozidiel, 3 nové nelegálne skládky a 2 prípady poškodenia dopravného značenia.

 
Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 672 prípadoch a 117 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov –  55 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici.
 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 10.12.2019 / 10.12.2019

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.