Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 29. týždni 2019

Dátum: 24.07.2019
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 29. týždni 2019

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 15. júla do 21. júla 2019 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1385 udalostí. Medzi nimi bolo aj 374 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 832. V štyroch prípadoch spolupracovali mestskí policajti s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

Čistota a poriadok ne verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 31 ľudí. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov tieto porušili v štyroch prípadoch a v štyroch prípadoch cyklisti nerešpektovali zákaz vjazdu s bicyklom v areáli prírodného kúpaliska Kuchajda.

Počas týždňa mestskí policajti riešili aj 10 prípadov nedodržania záverečných hodín, 24 nepovolených exteriérových sedení, ako aj 16 priestupkov súvisiacich s nepovolenou konzumáciou alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Šesť priestupkov sa týkalo nepovolených pouličných aktivít.

Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy porušili 7 krát. Tri priestupky sa týkali nepovoleného ambulantného predaja a trhového poriadku.

Na príslušné úrady boli nahlásené tri prípady poškodenia dopravných značiek, päť nových nelegálnych skládok a štrnásť starých vozidiel.

Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlá boli založené 384 krát a 89 vodičov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 72 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Páričkovej ulici.

Nešťastný pád z detskej hojdačky

Pred niekoľkými týždňami správca komunikácie na ceste vedúcej k bufetom v hornej časti cvičnej lúky osadil dopravné značenie zakazujúce vjazd všetkých motorových vozidiel do tejto lokality. Niektorí vodiči značku naďalej ignorujú a po ceste naďalej jazdia. Preto tu vídať aj hliadky mestskej polície a tie nezodpovedných vodičov za spáchané porušenia aj riešia. Jedna z hliadok tu službu vykonávala aj v stredu popoludní, keď k nej prišla neznáma žena s plačúcim asi 7-ročným dievčatkom v náručí. Malá predtým spadla z hojdačky a pri páde si pravdepodobne zlomila ruku. Okamžite preto policajti vyrozumeli pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci a tí dievčatko previezli na ošetrenie do nemocnice na Kramároch.

Nechcelo sa mu za mreže

V pondelok ráno jedna z hliadok mestskej polície preverovala na Daliborovom námestí oznam týkajúci sa istého muža znečisťujúceho verejné priestranstvo. V tomto prípade to bol 56-ročný Bratislavčan a ako sa ukázalo, už niekoľko dní bol v hľadáčiku polície, pretože akosi sa mu nechcelo nastúpiť do výkonu trestu odňatia slobody. Nedalo sa nič robiť, hľadaný muž skončil na príslušnom policajnom oddelení a z neho putoval rovno do nápravno-výchovného zariadenia.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 24.7.2019 / 24.7.2019

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.