Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 17. týždni 2019

Dátum: 30.04.2019
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 17. týždni 2019

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 22. apríla do 28. apríla 2019 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1340 udalostí. Medzi nimi bolo aj 333 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 902. Mestskí policajti spolupracovali v 3 prípadoch s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 2 prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 34 ľudí. Nepovolené pouličné aktivity boli mestskými policajtmi riešené v 1 prípade a v 9 prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. Porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy riešila mestská polícia 5 krát.

Hliadky mestskej polície zistili a riešili v 2 prípadoch porušenie povinností podnikateľa a v 3 prípadoch nepovolené exteriérové sedenie. V 5 prípadoch bol zo strany mestskej polície zistený a riešený priestupok proti verejnému poriadku a v 1 prípade užívanie verejného priestranstva bez povolenia. Obťažovanie okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov bolo mestskými policajtmi riešené v 5 prípadoch. Hliadka mestskej polície zistila a riešila v 1 prípade priestupok proti majetku a 1 krát priestupok na úseku ochrany životného prostredia.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 5 starých vozidiel, 2 nové nelegálne skládky a 4 prípady poškodenia dopravného značenia. V 2 prípadoch odovzdali občania hliadkam mestskej polície nájdené osobné doklady.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 453 prípadoch a 120 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 78 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici.

Dva požiare v jeden deň

Vo štvrtok krátko po 12-tej hodine vypukol požiar v ubytovni pre sociálne slabšie rodiny na Mlynských luhoch. Do boja s plameňmi sa pustilo niekoľko desiatok hasičov, žiaľ tento požiar mal tragické následky – v zhorenisku hasiči našli 2 bezduché telá. Z ubytovne bolo potrebné evakuovať 70 ľudí, ktorým ničivý požiar vzal strechu nad hlavou. Mestskí policajti v spolupráci s mestskou časťou pre tých, ktorí chceli, našli ešte v ten istý deň náhradné ubytovanie.

O 12 hodín neskor spozorovala hliadka mestskej polície na Latorickej ulici v Podunajských Biskupiciach ďalší požiar, ktorý sa šíril z interiéru zaparkovaného motorového vozidla. Policajti preto na miesto privolali hasičov a tí plamene dostali včas po kontrolu. Odpovede na to, čo bolo príčinou týchto požiarov dá až policajné vyšetrovanie.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 30.4.2019 / 30.4.2019

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.