Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 9. týždni 2019

Dátum: 04.03.2019
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 9. týždni 2019

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 25. februára do 3. marca 2019 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1488 udalostí. Medzi nimi bolo aj 180 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 1186. V 3 prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 1 prípade s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru. V jednom prípade zistili mestskí policajti podozrenie zo spáchania trestného činu.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 25 ľudí. V 9 prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. Nepovolené pouličné aktivity boli mestskými policajtmi riešené v 2 prípadoch a nepovolený ambulantný predaj bol zistený a riešený 2 krát. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov tieto porušili v 6 prípadoch. Mestskí policajti riešili v 1 prípade poškodzovanie verejnej zelene a v 2 prípadoch nepovolené pálenie odpadu.

Porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy riešila mestská polícia 12 krát. Nepovolené exteriérové sedenie riešila hliadka mestskej polície 1 krát a nepovolené zakladanie ohniska bolo riešené taktiež v 1 prípade. V 4 prípadoch riešili hliadky mestskej polície obťažovanie okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov a v 14 prípadoch bola zrealizovaná kontrola taxi. V 3 prípadoch zistili a riešili mestskí policajti nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách a 1 krát riešili priestupok proti majetku.

Na príslušné úrady boli nahlásené 4 staré vozidlá, 1 nová nelegálna skládka a 3 prípady poškodenia dopravného značenia. V 1 prípade odovzdal občan hliadke mestskej polície nájdené osobné doklady.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 549 prípadoch a 93 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 285 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 5.3.2019 / 5.3.2019

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.