Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 45. týždni 2020

Dátum: 09.11.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 45. týždni 2020

Dozviete sa, čo sme tento týždeň riešili a ako kreatívne sme pomohli mladíkovi.

V týždni od 2. novembra do 8. novembra 2020 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 857 udalostí. Medzi nimi bolo aj 311 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, tých bolo 448. V 5 prípadoch spolupracovali mestskí policajti s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 10 ľuďom a v 3 prípadoch sa ľudia dopustili priestupku proti verejnému poriadku. V 2 prípadoch mestskí policajti riešili ľudí, ktorí nerešpektovali zákaz konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Porušenie ustanovení zákona o lesoch zistili mestskí policajti 20 krát. Obťažovanie okoloidúcich zo strany neprispôsobivých osôb bolo zistené 1 krát a nerešpektovanie zákazu vjazdu s bicyklom v 1 prípade. V 1 prípade bolo zistené a riešené aj porušenie v súvislosti s opatreniami na ochranu zdravia.

Ustanovenia zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov nerešpektovali 5 majitelia psov, čím sa dopustil priestupku. Mestskí policajti riešili v 1 prípade aj nepovolené pouličné aktivity a kontrola taxi bola zrealizovaná 2 krát. Zákaz fajčenia na zastávkach MHD ignorovalo 5 ľudí.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 7 starých vozidiel a 4 prípady poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 260 prípadoch. Najviac priestupkov – 19 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Peknej ceste.

Mladíci sa snáď poučili

Dvaja bratia skončili na polícii po tom, čo ich náhodní svedkovia označili ako aktérov bitky na Kamennom námestí v centre mesta. O dvoch zranených ľudí sa postarali policajti Zásahovej jednotky, ktorí im poskytli nevyhnutnú predlekársku pomoc. Privolaní záchranári ich následne previezli na ďalšie ošetrenie do zdravotníckeho zariadenia.

Fantázii sa medze nekladú

Že plechový meter sa dá využiť aj inak, než na čo je určený, v piatok v noci v Slnečniciach šikovne dokázali policajti z Expozitúry MsP Bratislava V. O pomoc ich totiž požiadal zdravotne ťažko postihnutý mladík, ktorému pri vyhadzovaní odpadu do jedného z polopodzemných kontajnerov spadla zároveň aj taštička, v ktorej mal kľúče a doklady. Pomocou háčika na konci metra policajti napokon taštičku, z približne 2 m hlbokého kontajnera, vytiahli a odovzdali do rúk vďačného majiteľa.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 10.11.2020 / 10.11.2020

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.