Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 7. týždni 2019

Dátum: 17.02.2019
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 7. týždni 2019

Dozviete sa, že z Františkánskeho námestia si niektorí vodiči robia parkovisko.

V týždni od 11. februára do 17. februára 2019 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1611 udalostí. Medzi nimi bolo aj 275 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.
 
K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 1232. V 5 prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 1 prípade s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 17 ľudí. V 6 prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. Nepovolený ambulantný predaj bol hliadkami mestskej polície riešený v 3 prípadoch. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk zistili hliadky mestskej polície v 2 prípadoch a nepovolené pouličné aktivity boli mestskými policajtmi riešené v 5 prípadoch. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov tieto porušili v 2 prípadoch. V 1 prípade zistila a riešila hliadka mestskej polície realizovanie stavebných prác mimo vyhradeného času a 1 krát užívanie verejného priestranstva bez povolenia.

Porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy riešila mestská polícia 6 krát. Počas služobnej činnosti riešili mestskí policajti aj 1 priestupok na úseku ochrany životného prostredia. V 1 prípade riešili hliadky mestskej polície obťažovanie okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov a v 5 prípadoch bola zrealizovaná kontrola taxi. V 6 prípadoch zistili a riešili mestskí policajti nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 6 starých vozidiel a 5 prípadov poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 749 prípadoch a 126 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 53 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Františkánskom námestí.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.