Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 4. týždni 2019

Dátum: 27.01.2019
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 4. týždni 2019

Dozviete sa, že v tomto týždni sme zistili najviac priestupkov na Viedenskej ceste.

V týždni od 21. januára do 27. januára 2019 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1394 udalostí. Medzi nimi bolo aj 228 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.
 
K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 1075. V 6 prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 2 prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru. V 1 prípade odovzdal občan hliadke mestskej polície nájdené osobné doklady.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 23 ľudí. V 7 prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. Nepovolený ambulantný predaj bol hliadkami mestskej polície riešený v 2 prípadoch. V 1 prípade bolo zo strany mestskej polície zistené a riešené nedodržanie trhového poriadku.

Porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy riešila mestská polícia 8 krát. V 2 prípadoch riešili hliadky mestskej polície obťažovanie okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov a v 3 prípadoch bola zrealizovaná kontrola taxi.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 5 starých vozidiel, 1 nová nelegálna skládka a 3 prípady poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 625 prípadoch a 115 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 81 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Viedenskej ceste.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.