Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Zmeny na Račianskom mýte

Križovatka na Račianskom mýte patrí v Bratislave medzi tie komplikovanejšie dopravné uzly. Navyše táto patrí aj k najväčším prestupným uzlom a už dnes je zrejmé, že tento priestor potrebuje komplexnú zmenu organizácie dopravy.
Račianske Mýto
 

 
 

Hlavné mesto preto v  závere 21. kalendárneho týždňa pristúpilo k prvému opatreniu, a to zrušeniu pravého odbočenia vozidiel zo Šancovej na Račiansku ulicu. Tento krok rozšíril priestor pre chodcov, ktorý navyše v týchto miestach nebol dostatočný.

Mnohí motoristi, ani po týždni, túto zmenu neberú na vedomie. Naďalej sa snažia odbočovať smerom vpravo na Račiansku ulicu. Nie síce cez pôvodné odbočenie, ktorému bránia zábrany umiestnené na vozovke, ale odbočením priamo v križovatke z jazdného pruhu vyhradeného pre vozidlá MHD ohrozujúc tak chodcov prechádzajúcich cez priechod pre chodcov zo zastávok MHD na Račianskej ulici.

Mestským policajtom nie je tento stav ľahostajný. Preto v rámci služby dohliadajú na problematické miesto a tých, čo dopravné značenie nerešpektujú, riešia v zmysle zákona. Od  21. mája do dnešného dňa tu zistili a riešili 73 dopravných priestupkov. V blokovom konaní za takéto porušovania je možné priestupcov riešiť na mieste pokutou do výšky 50 €.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 29.5.2020 / 29.5.2020

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti