Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Zlepšujeme možnosť parkovania na oddychových miestach Bratislavčanov

Parkovanie
Mestská polícia informuje občanov, že od 2. júla rozširujeme počet parkovacích miest v okolí Železnej studienky. Návštevníci tejto obľúbenej lokality budú môcť počas víkendov a dní pracovného pokoja využiť bezplatne parkovisko Nemocnice svätého Michala (bývalá Vojenská nemocnica).
 

 
 

Parkovisko bude k dispozícii až do 30. septembra. Teda v období, kedy Železnú studienku navštevuje najviac Bratislavčanov, ale aj návštevníkov mesta. Vyplýva to zo stretnutia primátora Bratislavy Iva Nesrovnala s riaditeľom nemocnice Marianom Križkom, ktorí sa dohodli na povolení na parkovanie pre občanov. Návštevníci tak dostanú k dispozícii 48 nových parkovacích miest.

Mestská polícia zároveň upozorňuje, že z dôvodu zabezpečenia plynulosti cestnej premávky budeme, v prípade naplnenia parkovísk,  odkláňať vozidlá už na kruhovom objazde na Ceste na Červený most. Žiadame občanov, aby rešpektovali pokyny polície.

Naďalej ostáva v platnosti rozhodnutie náčelníka mestskej polície Petra Krajíčka o posilnení počtu hliadok v okolí Železnej studienky počas víkendov a dní pracovného pokoja. Ich úlohou je dohliadať na verejný poriadok, bezpečnosť návštevníkov ako aj plynulosť cestnej premávky. Kontrolujú tiež dodržiavanie zákazu vjazdu vozidiel na ulicu Cesta mládeže, dodržiavanie povinností cyklistov ale aj majiteľov psov.

Vedenie mestskej polície opakovane rokovalo so zástupcami magistrátu, predstaviteľmi občianskej verejnosti, poslancami a riaditeľom mestských lesov, ako zlepšiť možnosť parkovania na oddychových miestach Bratislavčanov, najmä na Železnej studienke a na Kolibe. Výsledkom vzájomných stretnutí je úprava dopravného značenia v lokalitách Železná studienka a Koliba a niektoré technické opatrenia, ktoré zabezpečilo a realizovalo vedenie Mestských lesov. Na ďalších opatreniach intenzívne pracujeme.

 

 
Kontakt: Mgr. Ľubomíra Miklovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 1.7.2016 / 1.7.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti