Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Zásahy hliadok MsP v 9. týždni

V týždni od 1. marca do 7. marca 2021 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1592 udalostí. Medzi nimi bolo aj 291 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.
foto policajti
 

 
 

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, tých bolo 1151. V 6 prípadoch spolupracovali mestskí policajti s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 3 prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru. Mestskí policajti v 2 prípadoch zistili aj podozrenie zo spáchania trestného činu.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 31 ľuďom a v 4 prípadoch sa ľudia dopustili priestupku proti verejnému poriadku. V 8 prípadoch mestskí policajti riešili ľudí, ktorí nerešpektovali zákaz konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. V 15 prípadoch boli zistené a riešené porušenia v súvislosti s opatreniami na ochranu zdravia.

Zákaz fajčenia na zastávkach MHD ignorovali 2 ľudia a v 1 prípade sa mestskí policajti zaoberali riešením nepovoleného ambulantného predaja. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 6 krát a užívanie verejného priestranstva bez príslušného povolenia v 3 prípadoch. Mestskí policajti okrem toho zistili a riešili aj poškodzovanie verejnej zelene a to v 1 prípade, ako aj priestupok proti majetku, pričom tento celkom 4 krát.

Majitelia psov za nerešpektovanie ustanovení zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, resp. všeobecne záväzných nariadení vzťahujúcich sa na túto oblasť boli zo strany mestskej polície riešení v 3 prípadoch.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 12 starých vozidiel, 2 nové nelegálne skládky a 1 prípad poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 658 prípadoch a 55 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 54 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Kukučínovej ulici.

Mestskí policajti pomáhali staršej žene po nešťastnom páde

Hlásenie v policajnej vysielačke nasmerovalo mestských policajtov z Expozitúry Bratislava IV do mestskej časti Karlova Ves na Karloveskú ulicu. Tu mala totiž v jednom z bytov spadnúť na zem približne 80-ročná žena, ktorá sa po páde nedokázala sama postaviť. Mestskí policajti hneď ako sa im poradilo dostať do bytu vysilenú ženu zodvihli a pomohli jej s presunom do izby. Skontrolovali jej zdravotný stav. Po vizuálnej stránke bola v poriadku a nesťažovala sa ani na nijaké bolesti. Bola iba vysilená a dehydrovaná. Policajti jej preto zabezpečili dostatočné množstvo tekutín, podali jej lieky, ktoré užíva a vyvetrali priestory bytu. Chvíľu u nej zotrvali, aby sa uistili, že je skutočne v poriadku. Vďačná babička ich ubezpečila, že sa cíti dobre a že presun po byte zvládne už aj sama s pomocou francúzskej barly.

Dezorientovaná žena skončila v rukách zdravotníkov

Na Námestí Slobody v Bratislave policajtky zo Zásahovej jednotky mestskej polície spozorovali značne dezorientovanú ženu. Pri komunikácii s ňou zistili, že pravdepodobne pricestovala z Českej republiky, svoju totožnosť však nevedela preukázať. Stále len opakovala, že sa chce upáliť. Nakoľko javila známky psychického narušenia, na miesto bola privolaná rýchla zdravotná pomoc. Záchranári ženu následne previezli do zdravotníckeho zariadenia. Aj tento prípad ukazuje, že ľahostajní ku svojmu okoliu by sme nikdy nemali byť, pretože takýto ľudia si sami pomôcť nedokážu.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 9.3.2021 / 9.3.2021

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti