Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Zásahy hliadok MsP v 8. týždni

V týždni od 17. februára do 23.februára preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1451 udalostí. Medzi nimi bolo aj 279 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.
 

 
 

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 1022. Mestská polícia v 6 prípadoch spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v 6 prípadoch so Slobodou zvierat a v 3 prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru SR.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 20 ľuďom, v 12 prípadoch sa ľudia dopustili priestupku proti verejnému poriadku. Priestupok proti majetku dokumentovali v 1 prípade.  V 32 prípadoch mestskí policajti zistili a riešili ľudí, ktorí požívali alkoholické nápoje na verejných priestranstvách, v 4 prípadoch zasa osoby, ktoré obťažovala ďalšie osoby a v 3 prípadoch ľudí, ktorí vykonávali nepovolené pouličné aktivity v uliciach mesta. Záverečné hodiny a prevádzkové časy neboli dodržané v 11 prevádzkach.

Na 1 mieste bola zaznamenaná stavba bez povolenia a v 1 prípade nepovolená skládka. Na príslušné úrady mestská polícia nahlásila 3 prípady poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 673 prípadoch a  46 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov  mestskí policajti riešili  na Nám. SNP, odkiaľ evidujeme 45 priestupkov.

Záchranárov sme nasmerovali do Dúbravky

Osobu intoxikovanú alkoholom našli mestskí policajti v piatok napoludnie na ul. M. Sch. Trnavského v bratislavskej Dúbravke. Z dôvodu poskytnutia potrebnej odbornej pomoci privolali na miesto pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci, pričom do času ich príchodu zabezpečovali potrebnú predlekársku pomoc.

Čo bobor začal, to dokončili hasiči

Čo nestihol tento hlodavec dokončiť na brehoch Veľkého Draždiaka, to za neho museli v nedeľu predpoludním urobiť hasiči. Bobor sa tu totiž pustil do jedného zo stromov a jeho peň dokonale obhrýzol. A to až tak, že strom sa začal nebezpečne nakláňať a hrozil jeho pád. Aby nedošlo k prípadnému nešťastiu, strom hasiči spílili. 

 
Kontakt: Mgr. Tatiana Kurucova
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 24.2.2020 / 24.2.2020

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti