Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Zásahy hliadok MsP v 7. týždni

V týždni od 12. februára do 18. februára preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1475 udalostí. Medzi nimi bolo aj 229 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.
 

 
 

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 1117. V jednom prípade hliadka mestskej polície zistila podozrenie zo spáchania trestného činu a taktiež v jednom prípade mestská polícia spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

Čistota na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 28 ľudí. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 14 krát a v 10 prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. Tri priestupky sa týkali nepovoleného ambulantného predaja a prípady obťažovania okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov mestská polícia riešila 14 krát.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 5 ľudí a nepovolené pouličné aktivity riešili hliadky mestskej polície v troch prípadoch. Porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy riešila mestská polícia 13 krát. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov tieto porušili v dvoch prípadoch a taxikári boli kontrolovaní štyri krát.

Na príslušné úrady bolo nahlásených päť starých vozidiel, štyri prípady poškodenia dopravného značenia a jedna nová nelegálna skládka.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 723 prípadoch a 108 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 36 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Františkánskom námestí.

Ukradnutá Škoda Fabia pri kontajneroch

To, že niektorí motoristi svoje vozidlá niekedy zaparkujú tak, že bránia pracovníkom firmy OLO vo vývoze kontajnerov im zrejme vôbec neprekáža. Podobný prípad riešili mestskí policajti na Robotníckej ulici v utorok predpoludním. Biela Škoda Fabia bola zaparkovaná tak, že ku kontajnerom sa nedalo vôbec dostať. Vodiča auta chceli preto policajti upozorniť, aby ho preparkoval, lenže evidenčné čísla vozidla prezrádzali, že toto ukradol zatiaľ neznámy zlodej v hlavnom meste a ten neznámy ho len tak „ledabolo“ zaparkoval na spomínanej ulici. Z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu preto hliadka mestskej polície kontaktovala príslušníkov Policajného zboru a tí na objasnení krádeže auta intenzívne pracujú.

Chlebík na ceste

V stredu ráno dostala mestská polícia od občanov telefonickú informáciu, že na Kazanskej ulici v Podunajských Biskupiciach sú na ceste pekárenské debničky, v ktorých je chlieb. Tieto pravdepodobne vypadli z pekárenského vozidla vodiča, ktorý zabezpečoval ranný rozvoz chrumkavého chlebíka do obchodov v tejto mestskej časti. V ktorých predajniach chlieb chýbal nie je známe, známe nie je ani to, z ktorého auta tento náklad na cestu vypadol. V každom prípade mestskí policajti na vzniknutú situáciu upozornili správcu príslušnej komunikácie a ten zabezpečil odstránenie debničiek strateného chlebíka z cesty.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 22.2.2018 / 22.2.2018

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti