Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Zásahy hliadok MsP v 7. týždni

V týždni od 9. februára do 15. februára 2015 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1446 udalostí. Medzi nimi bolo aj 259 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.
 

 
 

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 841. V jednom prípade hliadka mestskej polície spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 22 krát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 92 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 39 krát. Štyri priestupky sa týkali porušenia pravidiel ambulantného predaja a trhového poriadku.

Počas týždňa hliadky mestskej polície riešili aj 22 priestupkov súvisiacich s nedodržaním stanovených prevádzkových hodín, ako aj 19 prípadov, kedy správcovia, či vlastníci budov zabudli na svoje povinnosti pri zabezpečovaní schodnosti chodníkov v zimnom období. Prípady obťažovania okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov hliadky mestskej polície riešili 10 krát.

Počas týždňa bolo na príslušné úrady nahlásených päť skládok, dve staré vozidlá, ako aj 14 prípadov poškodenia dopravných značiek. Na telefonáty v ktorých občania poukazovali na prejavy rušenia nočného pokoja zasahovali hliadky MsP  v troch prípadoch.

Štatistika zásahov hliadok mestskej polície zároveň prezrádza, že najviac priestupkov a to 37 riešili jednotlivé hliadky na Račianskej ulici. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 438 krát a 95 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Zakliesnený muž vo výťahu

Vo štvrtok večer preverovala jedna z hliadok mestskej polície informáciu o mužovi, ktorý zostal zakliesnený na medziposchodí vo výťahu na ulici Jána Smreka v Devínskej Novej Vsi. Neznámy muž mal byť navyše aj zranený. Preto boli na miesto privolaní aj pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci. Policajti sa priamo na mieste spojili so správcom domu a ten dal hliadke kontakt na výťahárov. Tým sa podarilo otvoriť dvere výťahu a muža dostali do bezpečia. To už na chodbu medzitým prišiel aj jeho otec a na jeho žiadosť boli záchranári z výjazdu odvolaní. 30-ročného syna zobral následne jeho otec domov s tým, že ošetrenie nepotrebuje. Vraj vie o čo sa v tomto prípade jedná a o syna sa postará.

Neznáma žena mala kradnúť označníky plynu

V piatok predpoludním na Jarabinkovej ulici mala neznáma žena kradnúť železné označníky plynových prípojok. Celú ulicu jedna z hliadok mestskej polície následne prekontrolovala, neznámu ženu však na nej nenašla. Napokon aj železné tyčové označníky plynových prípojok boli na svojich pôvodných miestach.

Voda z prasknutého potrubia opäť zaplavovala cestu

Pracovníkov poruchovej služby bratislavských vodární privolávali mestskí policajti v pondelok ráno na Bieloruskú ulicu v Podunajských Biskupiciach. Voda z prasknutého vodovodného potrubia tu totiž zaplavovala cestu v blízkosti miestnej základnej školy.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 18.2.2015 / 18.2.2015

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti