Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Stalo sa

 

Zásahy hliadok MsP v 53. týždni

V týždni od 28. decembra 2009 do 3. januára 2010 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 883 udalostí. Medzi nimi bolo aj 96 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.
 

 
 

Opodstatnenými ale na druhej strane boli priestupky motoristov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a takýchto porušení zistili a riešili hliadky mestskej polície 532. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov svoje vozidlá bez oprávnenia parkovať tu odstavili dvaja vodiči.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku zistili hliadky MsP 5 priestupkov. Čistota a poriadok bola ľahostajná pre 100 priestupcov.  Na trávnatých plochách svoje vozidlá zaparkovalo 11 vodičov.

Alkoholické nápoje na verejných priestranstvách napriek zákazu ich konzumácie na verejných priestranstvách  si doprialo 35 priestupcov a osem priestupcov nerešpektovalo určený čas na používanie zábavnej pyrotechniky a túto odpaľovali ešte pred silvestrovskou nocou.

Do zásahov mestskej polície prispeli aj fajčiari čakajúc na spoj mestskej hromadnej dopravy na zastávkach MHD so zapálenou cigaretou a tých bolo 41. Kontrolám sa nevyhli ani taxikári a v ich radoch zistili mestskí policajti osem porušení.

Najviac priestupkov v sledovanom týždni sa stalo na Námestí SNP a to 36. Blokovacie zariadenie si na svojich vozidlách z dôvodov nesprávneho státia si našlo namontované  na vozidlách 275 vodičov a 16 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov odťahovacích služieb.

Neznámy zlodej vylámal novinový stánok

Niekto neznámy sa obslúžil tovarom z novinového stánku na rohu Krížnej a Vazovovej ulice v utorok 29. decembra vo večerných hodinách. Stánok našla vylámaný hliadka mestskej polície a na objasňovaní prípadu ďalej pracujú príslušníci policajného zboru.

Medickú záhradu si mladíci pomýlili s krčmou

V ten istý deň sa v popoludňajších hodinách nevedeli akosi vpratať do svojej kože viacerí mládenci v Medickej záhrade, ktorí okrem konzumácie alkoholických nápojov sa zabávali aj tým, že záhradu znečisťovali. V ich prípade sa k slovu dostali aj pokutové bloky a ešte pred opustením samotnej záhrady miesta, ktoré predtým znečistili museli uviesť do pôvodného stavu.

Idúce autá na Panónskej ceste mu vôbec neprekážali

Deň pred Silvestrom si Panónsku cestu s chodníkom pomýlil istý muž, ktorému vôbec neprekážalo, že cesta slúži vozidlám a nie ľuďom tackajúcim sa po nej pod vplyvom alkoholu. Ešte šťastie, že tento muž si dokázal prostredníctvom mobilného telefónu privolať svojho kamaráta a ten ho neskôr autom odviezol do tepla jeho domova.

Črepiny z rozbitého okna zranili nič netušiaceho muža

Počas druhého januárového dňa zasahovali mestskí policajti aj na Laurinskej ulici. Silný vietor vytlačil sklenenú výplň jedného okna a rozbité sklo zranilo prechádzajúceho mladého muža. Po ošetrení bol tento prevezený do nemocnice a po našom vyrozumení správca domu zabezpečil druhú okennú tabuľu tak, aby náporu vetra odolala a prípadné sklenené črepiny neporanili ďalšieho človeka.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 5.1.2010 / 5.1.2010

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti