Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Stalo sa

 

Zásahy hliadok MsP v 5. týždni

V týždni od 27. januára do 2. februára 2020 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1594 udalostí. Medzi nimi bolo aj 315 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.
 

 
 

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 1117. V 7 prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 1 prípade s pracovníkmi Slobody zvierat.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 30 ľudí. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 4 krát a v 11 prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. V 20 prípadoch zistili a riešili mestskí policajti  nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Priestupky proti verejnému poriadku boli zo strany mestskej polície riešené v 8 prípadoch, poškodzovanie verejnej zelene 1 krát a státie vozidla na zeleni taktiež v 1 prípade. V 1 prípade zistili mestskí policajti nepovolené exteriérové sedenie a nepovolený ambulantný predaj bol zo strany mestskej polície riešený 2 krát. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov tieto porušili v 3 prípadoch.

Porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy riešila mestská polícia 2 krát. Nepovolené pouličné aktivity boli riešené v 2 prípadoch a v 19 krát bola zo strany príslušníkov mestskej polície zrealizovaná kontrola vozidiel taxislužieb. Obťažovanie okoloidúcich zo strany neprispôsobivých osôb bolo mestskými policajtmi zistené a riešené v 11 prípadoch.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 14 starých vozidiel a 1 prípad poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 540 prípadoch a 92 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 137 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici.

Pomohli aj tentokrát

Vo štvrtok napoludnie mestskí policajti z Expozitúry MsP BA IV počas hliadkovej činnosti v MČ Dúbravka si na schodoch jedného z hypermarketov na ulici Schneidera Trnavského všimli sedieť neznámeho muža, ktorý mal triašku a všetko nasvedčovalo tomu, že má zdravotné ťažkosti. Mestskí policajti sa s ním snažili komunikovať, on však vôbec nereagoval, naďalej sa triasol a miestami upadával do bezvedomia. Preto bola z našej strany ihneď vyrozumená rýchla zdravotná pomoc a do príchodu záchranárov sa policajti usilovali, ako sa neskôr ukázalo, 44-ročného Trnavčana udržiavať pri vedomí, čo sa im aj podarilo. Muž bol napokon prevezený do zdravotníckeho zariadenia.

Mladý cudzinec to prehnal

V ten istý deň, avšak o niečo skôr, o 4 hodine rannej, mestskí policajti zo Zásahovej jednotky na Hurbanovom námestí pri jednej z prevádzok boli oslovení taxikárom, ktorý im uviedol, že vo svojom vozidle, na ktorom vykonáva TAXI službu bol napadnutý mužom - cudzincom. Ozrejmil, že po tom ako cudzinca vyzval k zaplateniu jazdného, tento ho udrel dva krát do oblasti tváre a následne mu interiér vozidla znečistil zvratkami. Okrem toho, muž mu údajne aj roztrhal bankovky, ktoré mal ako tržbu uloženú v priehradke na palubnej doske. Podozrivý sa už síce v čase prítomnosti mestských policajtov vo vozidle nenachádzal, ale aj napriek tomu sa im ho podarilo v krátkej chvíli zadržať. Neskôr sa ukázalo, že sa jednalo o 23-ročného Španiela. Nakoľko vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu, následne bol odovzdaný do rúk príslušníkov Policajného zboru SR.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 5.2.2020 / 5.2.2020

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti