Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Zásahy hliadok MsP v 47. týždni

V týždni od 19. novembra do 25. novembra 2018 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1529 udalostí. Medzi nimi bolo aj 269 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.
 

 
 

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1173. V 5 prípadoch mestská polícia spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili mestskí policajti 3 priestupky. Čistota a verejný poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 12 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 7 krát. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili v 4 prípadoch.

Počas týždňa hliadky mestskej polície zistili aj 7 prípadov týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín. Napriek zákazu požívania alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 7 ľudí, 2 priestupky súviseli s nepovolenými pouličnými aktivitami a 3 priestupky sa týkali obťažovania okoloidúcich zo strany niektorých neprispôsobivých občanov. Zákon o ochrane nefajčiarov tým, že niektorí ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy bol porušený 16 krát. V 1 prípade zistila a riešila hliadka mestskej polície užívanie verejného priestranstva bez povolenia a rovnako v 1 prípade bol riešený nepovolený ambulantný predaj.

Na príslušné úrady mestská polícia nahlásila 5 starých vozidiel, 1 novú nelegálnu skládku a 2 prípady poškodenia dopravných značiek.

Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlá boli založené 712 krát a 124 motoristov si po svoje odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 51 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Františkánskom námestí.  

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 27.11.2018 / 27.11.2018

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti