Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Zásahy hliadok MsP v 4. týždni

V týždni od 25. januára do 31. januára preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1184 udalostí. Medzi nimi bolo aj 247 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.
majak21
 

 
 

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 828. Mestská polícia v 4 prípadoch spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v 1 prípade s príslušníkmi Policajného zboru SR a v 3 prípadoch s pracovníkmi Slobody zvierat.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 6 ľuďom, za priestupok proti verejnému poriadku riešili 8 ľudí. Mestskí policajti ďalej riešili 1 prípad neporiadku okolo kontajnera a jeho stojiska a 5 prípadov znečisťovania odpadom nepovolenými skládkami.  Zákon na ochranu nefajčiarov porušili 3 ľudia, 6 ľudí riešili za požívanie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. 1 prípad obťažovania osôb a 1 prípad nepovolených pouličných aktivít.  Priestupok proti majetku zadokumentovali v 1 prípade. 7 ľudí porušilo zákon o lesoch.  Ďalej zaznamenali  6 priestupkov  v súvislosti s opatreniami na ochranu verejného zdravia. Za porušenie podmienok držania psov riešili 5 osôb.

Na príslušné úrady bolo nahlásených celkom 15 vrakov motorových vozidiel a 7 prípadov poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 480 prípadoch .Najviac priestupkov mestskí policajti riešili na Námestí SNP, odkiaľ evidujeme celkom 29 prípadov.


Niektoré prípady našej spolupráce

 V sobotu počas hliadkovej služby mestskí policajti zo Starého Mesta spozorneli potom, čo v blízkosti jedného z hotelov na nábreží Dunaja uvideli stáť na chodníku vozidlo Toyta s rozsvietenými svetlami. Za volantom sedela mladá žena. Tá policajtom uviedla, že sa jej zle dýcha a má silné bolesti v oblasti hrudníka. Keďže takýto stav môže byť predzvesťou infarktu, na miesto privolali pracovníkov RZP.  Tí po prvotnom ošetrení priamo na mieste 30 ročnú ženu previezli do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia.

 V stredu bolo potrebné privolať záchranárov do Devína. Mestskí policajti dostali telefonický oznam od občana, že na jednej z ulíc sa tam nachádza žena, ktorá je zrejme v bezvedomí a pri nej sa nachádza chlapec. Hodnovernosť tohto oznamu potvrdili policajti po príchode na miesto.  Do príchodu záchranárov sa o dezorientovanú ženu postarali. Pracovníkmi RZP bola táto žena prevezená do nemocnice na Antolskú ulicu.  Chlapca si prevzal jeho otec.

 
Kontakt: Mgr. Tatiana Kurucova
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 2.2.2021 / 2.2.2021

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti