Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Zásahy hliadok MsP v 35. týždni

V týždni od 24. augusta do 30. augusta 2020 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1615 udalostí. Medzi nimi bolo aj 385 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.
 

 
 

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, tých bolo 1044. Mestská polícia v 5 prípadoch spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 7 prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru. V 4 prípadoch zistili mestskí policajti podozrenie zo spáchania trestného činu.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 33 ľuďom, v 17 prípadoch sa ľudia dopustili priestupku proti verejnému poriadku a v 1 prípade priestupku proti majetku. V 23 prípadoch mestskí policajti riešili ľudí, ktorí nerešpektovali zákaz konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Porušenie ustanovení zákona o lesoch zistili mestskí policajti 23 krát.

Ustanovenia zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov nerešpektovali 3 majitelia psov, čím sa dopustili priestupku. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zo strany mestskej polície zistený 7 krát. Za nedodržanie stanovených záverečných hodín boli riešení 5 majitelia podnikov a v 1 prevádzkovej jednotke mestskí policajti zistili a riešili nepovolené exteriérové sedenie. Realizácia stavebných prác mimo vyhradeného času bola zistená 1 krát, nepovolená rozkopávka a poškodzovanie verejnej zelene taktiež v 1 prípade. Mestskí policajti riešili 1 krát aj nerešpektovanie zákazu vjazdu s bicyklom. Zákaz fajčenia na zastávkach MHD ignorovali 4 ľudia.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 9 starých vozidiel a 2 prípady poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 554 prípadoch a 38 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 84 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Viedenskej ceste.

Autá v plameňoch

Zvuk sirén hasičských vozidiel blížiacich sa k nákupnému centru VIVO na Vajnorskej ulici v pondelok nad ránom dával tušiť, že sa niečo mimoriadne deje. Hasičov do tejto lokality privolávala jedna z hliadok mestskej polície, ktorá tu na dvoch miestach spozorovala požiare niekoľkých motorových vozidiel. Po príchode na miesto sa hasiči pustili do boja s plameňmi. Príčinou vzniku oboch požiarov sa už následne zaoberali znalci.

Jazdci pomohli staršiemu mužovi

Služba mestských policajtov z jazdeckej polície sa do nedeľňajšieho popoludnia ničím nelíšia od tých predošlých. Krátko po 15.30 hod. však oproti reštaurácii Klepáč spozorovali ležiac na tráve v bezvedomí staršieho muža. Jazdci nezaváhali ani minútu a neznámemu okamžite začali poskytovať prvú pomoc. Z bezvedomia sa im ho podarilo zakrátko prebrať. To už do Bratislavského lesoparku mierila sanitka rýchlej zdravotnej pomoci. Do jej príchodu so 74-ročným Bratislavčanom policajti intenzívne komunikovali a držali ho pri vedomí. Muž sa sťažoval na nevoľnosť a bolesti v oblasti srdca. Záchranári ho následne previezli na ošetrenie do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia.

Chytili sprejera

Noc z pondelka na utorok trávil istý 32-ročný Nemec v centre mesta dosť netradične. Sprejom totiž postriekal stánok na Námestí Eugena Suchoňa. Smolu mal však v tom, že jeho nočnú zábavku si všimli policajti z Expozitúry MsP Bratislava I. Nakoľko vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu, zahraničný „umelec“ následne skončil na príslušnom policajnom oddelení.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 31.8.2020 / 31.8.2020

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti