Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Zásahy hliadok MsP v 35. týždni

V týždni od 27.augusta do 02.septembra preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1116 udalostí. Medzi nimi bolo aj 279 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.
 

 
 

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 684. Mestská polícia v 4 prípadoch spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v 5 prípadoch so slobodou zvierat, v 1 prípade s Policajným zborom SR.

Priestupku proti verejnému poriadku sa dopustilo celkom 18 ľudí, čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 47 ľudí. V 8 prípadoch hliadky mestskej polície zistili a riešili nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. V 3 prípadoch zistili mestskí policajti nepovolené exteriérové sedenie a v 15 prípadoch nedodržanie stanovených záverečných hodín .V 1 prípade mestskí policajti zistili nepovolený ambulantný predaj a v 3 prípadoch nepovolené pouličné aktivity. V 4 prípadoch zistili výkon stavebných prác mimo vyhradeného času.

Na príslušné úrady mestská polícia nahlásila 3 staré vozidlá a 2 prípady poškodenia dopravných značiek.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 394 prípadoch a 72 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov mestskí policajti riešili na Františkánskom námestí, odkiaľ evidujeme celkom 40 priestupkov.


Oznamy od občanov preveríme

V nedeľu popoludní sme preverovali telefonáty od občanov, ktorí nás upozornili na neznámeho muža, ktorý mal podľa nich kradnúť kusy lešenia z Teplickej ulice. Ukázalo sa, že tým neznámym bol istý bezdomovec a jednalo sa o nepotrebné vyradené kusy lešenia, ktoré s povolením stavbyvedúceho tento z Teplickej ulice odvážal do zberne druhotných surovín.


Na Františkánske námestie a Patrónku sme privolali záchranárov

V nedeľu predpoludním sme na Františkánske námestie privolali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci. Ich pomoc totiž potreboval muž, ktorý nešťastne zakopol a zlomil si členok. Tí ho následne previezli na ošetrenie do jednej z bratislavských nemocníc.

V piatok popoludní na Patrónke, nevedno prečo, sa do seba pustili dvaja muži. Silné slová v tomto prípade vystriedali ešte silnejšie päste a výsledkom bolo zranenie jedného z nich. Tento muž skončil v zdravotníckom zariadení a druhý, čo zranenia spôsobil, na príslušnom policajnom oddelení.

 
Kontakt: Mgr. Tatiana Kurucova
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.9.2018 / 4.9.2018

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti