Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Zásahy hliadok MsP v 32. týždni

V týždni od 5. augusta do 11. augusta 2019 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1332 udalostí. Medzi nimi bolo aj 381 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.
 

 
 

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 796. V 4 prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 38 ľudí. Nepovolené pouličné aktivity boli mestskými policajtmi riešené v 15 prípadoch, v 9 prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín a 8 krát neporiadok okolo kontajnerových stojísk. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov tieto porušili v 2 prípadoch. Mestskí policajti v 2 prípadoch riešili nerešpektovanie zákazu vjazdu s bicyklom.

V 3 prípadoch riešili hliadky mestskej polície obťažovanie okoloidúcich zo strany neprispôsobivých osôb a v 6 prípadoch bola zrealizovaná kontrola taxi. V 14 prípadoch zistili a riešili mestskí policajti nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách a v 3 prípadoch nepovolené exteriérové sedenie. Porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy riešila mestská polícia 6 krát.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 8 starých vozidiel, 1 novú nelegálnu skládku a 2 prípady poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 404 prípadoch a 94 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 46 zistili a riešili hliadky mestskej polície na ulici Mikuláša Schneidera Trnavského.


 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 13.8.2019 / 13.8.2019

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti