Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Zásahy hliadok MsP v 31. týždni

V týždni od 27. júla do 2. augusta 2020 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1897 udalostí. Medzi nimi bolo aj 354 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.
 

 
 

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, tých bolo 1287. Mestská polícia v 7 prípadoch spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 2 prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 44 ľuďom, v 18 prípadoch sa ľudia dopustili priestupku proti verejnému poriadku a v 2 prípadoch priestupku proti majetku. V 29 prípadoch mestskí policajti riešili ľudí, ktorí nerešpektovali zákaz konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Porušenie ustanovení zákona o lesoch zistili mestskí policajti 67 krát.

Ustanovenia zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov nerešpektovali 5 majitelia psov, čím sa dopustili priestupku. Mestskí policajti sa v uplynulom týždni 4 krát zaoberali prípadmi obťažovania ľudí zo strany neprispôsobivých osôb. Nepovolené pouličné aktivity boli zo strany mestskej polície zistené a riešené v 7 prípadoch a neporiadok okolo kontajnerových stojísk 10 krát. Za nedodržanie stanovených prevádzkových hodín boli riešení 3 majitelia podnikov a v 7 prevádzkových jednotkách bolo zo strany mestskej polície zistené nepovolené exteriérové sedenie. Skladovanie stavebného materiálu bez povolenia bolo zistené 3 krát, realizácia stavebných prác mimo vyhradeného času 2 krát a užívanie verejného priestranstva bez potrebného povolenia v 1 prípade. V 5 prípadoch bola zo strany mestskej polície zrealizovaná kontrola taxi.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 8 starých vozidiel, 2 nové nelegálne skládky a 3 prípady poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 673 prípadoch a 42 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 96 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici.

Alkohol a lieky k sebe nepatria

Táto zásada bola zrejme cudzia mužovi, ktorého policajti z Expozitúry MsP Bratislava III našli ležať v bezvedomí počas noci z piatka na sobotu na Starej Vajnorskej ceste. Vedľa neho boli fľaše od alkoholu a prázdne krabičky od liekov. Po telefonáte zo strany mestskej polície sa už k slovu dostali záchranári a tí muža s podozrením na otravu alkoholu v kombinácii s užívaním liekov previezli do nemocnice na Kramároch.

Nešťastný pád z bicykla

V nedeľu krátko po 12-tej hodine, pri presune na Partizánsku lúku, príslušníci Expozitúry MsP Bratislava III poskytli pomoc staršiemu mužovi, ktorý sa zranil po páde z bicykla na kruhovom objazde. Cyklista bol čiastočne v bezvedomí, preto okamžite kontaktovali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci. Tí muža po prvotnom ošetrení previezli do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 5.8.2020 / 5.8.2020

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti