Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Zásahy hliadok MsP v 31. týždni

V týždni od 28. júla do 3. augusta 2008 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1981 udalostí. Medzi nimi bolo aj 175 takých, ktoré sa po overení jednotlivými hliadkami ukázali ako neopodstatnené.
 

 
 

Opodstatnenými ale na druhej strane boli previnenia vodičov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, pričom takýchto porušení zistili hliadky MsP 573. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov svoje vozidlá bez oprávnenia parkovať tu odstavilo 8 motoristov. Na vyhradených parkovacích miestach bez vedomia ich majiteľov zaparkovalo 125 motoristov.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili mestskí policajti 69 prípadov. Priestupcovia, ktorí svojím správaním rušili nočný pokoj doplnili štatistiku mestskej polície o 30 nových zistení.

Značne zastúpenou kategóriou porušovania všeobecne záväzných nariadení boli priestupky súvisiace s čistotou a poriadkom – 269 porušení, ako aj konzumáciou alkoholických nápojov na verejných priestranstvách – 141 priestupkov. Na trávnatých plochách svoje vozidlá zaparkovalo 177 motoristov a to aj napriek tomu, že všeobecne záväzné nariadenia tento spôsob parkovania zakazujú.

Štatistika mestskej polície ďalej prezrádza, že v zóne s dopravným obmedzením sa stalo 232 priestupkov a v pešej zóne zistili hliadky mestskej polície 24 porušení. 

Najviac priestupkov sa stalo na Námestí SNP a to 75. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá nasadili mestskí policajti na 465 takýchto vozidiel a vozidlá priestupcov boli odtiahnuté 133 krát.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.8.2008 / 4.8.2008

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti