Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Zásahy hliadok MsP v 30. týždni

V týždni od 21. júla do 27. júla 2014 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1754 udalostí. Medzi nimi bolo aj 339 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.
 

 
 

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 929. V troch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru, ako aj s pracovníkmi Slobody zvierat a k zraneným ľuďom 5 krát privolávali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 131 ľudí a 31 priestupkov súviselo s neporiadkom okolo kontajnerových stojísk. V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili hliadky mestskej polície 27 priestupkov.

Nedodržanie stanovených prevádzkových hodín bolo zistené 31 krát a z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 22 motoristov.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 67 ľudí a fajčiari ignorujúc niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 48 krát. Majitelia psov sa do štatistiky zásahov hliadok mestskej polície  zapísali 30 krát.

Najpriestupkovejším miestom v sledovanom týždni sa stala ulica Pod záhradami, kde hliadky mestskej polície zistili a riešili 74 porušení. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 469 krát a 110 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálu odťahovacej služby.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 21.8.2014 / 21.8.2014

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti