Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Zásahy hliadok MsP v 26.týždni

V týždni od 22. júna do 28. júna preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1990 udalostí. Medzi nimi bolo aj 443 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.
 

 
 

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 1281. Mestská polícia v 5 prípadoch spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v 2 prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru SR a v 2 prípadoch s príslušníkmi PZ SR.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 29 ľuďom, v 28 prípadoch sa ľudia dopustili priestupku proti verejnému poriadku a rovnako po 1 prípade priestupku proti majetku a priestupku proti občianskemu spolunažívaniu.  V 73 prípadoch mestskí policajti zistili a riešili ľudí, ktorí požívali alkoholické nápoje na verejných priestranstvách. Záverečné hodiny a prevádzkové časy nedodržali v 9 prevádzkach, nepovolené exteriérové sedenie bolo zistené v 3 podnikoch. Obťažovanie osôb evidujeme v 2 prípadoch, nepovolené pouličné aktivity v 3 prípadoch.

Neporiadok okolo kontajnerov a ich stojísk bol zistený v 13 prípadoch, poškodzovanie verejnej zelene v 2 prípadoch. Až 51 prípadov bolo zaznamenaných v prírode, kde ľudia porušili zákon o lesoch.

Na príslušné úrady bolo nahlásených celkom 8 vrakov motorových vozidiel a 6 prípadov poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 671 prípadoch a  43 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov mestskí policajti riešili na Námestí SNP, odkiaľ evidujeme celkom 101 prípadov.

 

K zraneným mužom policajti privolali RZP

Vo štvrtok sa mestskí policajti postarali o muža, ktorý na križovatke ulíc Obchodná a Poštová spadol z kolobežky, pričom následkom pádu si zlomil členok. Do času príchodu RZP bola mužovi poskytnutá potrebná predlekárska pomoc. Po príchode záchranárov bol zranený muž prevezený do jednej z bratislavských nemocníc. Pomoc bola poskytnutá aj mužovi, ktorý nejaký čas zostal stáť na cestnej  komunikácii na Starohájskej ulici. Na miesto prišli policajti po prijatí telefonického oznamu. Išlo o muža, ktorý bol dezorientovaný, nevedel uviesť svoje meno, svoju totožnosť, bol  značne pod vplyvom alkoholu. Z uvedeného dôvodu policajti privolali na miesto pracovníkov RZP, ktorý ho previezli do nemocnice na Antolskú.

 
Kontakt: Mgr. Tatiana Kurucova
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 1.7.2020 / 1.7.2020

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti