Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Zásahy hliadok MsP v 24. týždni

V týždni od 8. júna do 14. júna 2020 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1930 udalostí. Medzi nimi bolo aj 381 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.
 

 
 

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 1229. Mestská polícia v 8 prípadoch spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 36 ľuďom, v 26 prípadoch sa ľudia dopustili priestupku proti verejnému poriadku a v 2 prípadoch priestupku proti majetku. V 71 prípadoch mestskí policajti riešili ľudí, ktorí nerešpektovali zákaz konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách a v 4 prípadoch tých, ktorí porušili zákon o ochrane nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach MHD. Porušenie ustanovení Zákona o lesoch zistili mestskí policajti 54 krát.

Ustanovenia Zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov nerešpektovali 4 majitelia psov, čím sa dopustili priestupku. Mestskí policajti sa v uplynulom týždni 5 krát zaoberali aj nepovoleným ambulantným predajom, v 10 prípadoch obťažovaním ľudí zo strany neprispôsobivých osôb a v 1 prípade riešili priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Nepovolené pouličné aktivity boli zo strany mestskej polície zistené a riešené v 6 prípadoch a neporiadok okolo kontajnerových stojísk 7 krát. Za nedodržanie stanovených prevádzkových hodín bolo riešených 13 majiteľov podnikov a v 4 prevádzkových jednotkách bolo zo strany mestskej polície zistené nepovolené exteriérové sedenie. Jedným z riešených priestupkov bolo aj nerešpektovanie zákazu vjazdu s bicyklom.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 22 starých vozidiel, 10 nových nelegálnych skládok a 3 prípady poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 716 prípadoch a 43 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 50 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici.

„Dolapeniu“ sa nevyhol

Vo štvrtok nadránom jedna z hliadok mestskej polície v bratislavskom Novom Meste spozorovala na Riazanskej ulici muža, ktorý sa prehrabával v kontajneri určenom na zber obnoseného šatstva. V tomto prípade išlo o 40-ročného muža a ako sa ukázalo, už dlhšiu dobu ho mali v hľadáčiku príslušníci Policajného zboru SR, ktorí po ňom vyhlásili pátranie. Z Riazanskej ulice preto tento muž v sprievode hliadky Policajného zboru SR, ktorú sme na miesto ihneď privolali, putoval rovno na príslušné policajné oddelenie.

Užovka sa v soláriu dlho nezdržala

Nezvyčajnú návštevu mali v soláriu na Bohrovej ulici v Petržalke. Zavítal tam totiž v podvečerných hodinách had. Na prítomnosť nezvaného hosťa pracovníci solária telefonicky upozornili mestských policajtov. Ukázalo sa, že v tomto prípade to bola zákonom chránená, vyše 60 centimetrov dlhá, užovka hladká. Postaral sa o ňu napokon privolaný herpetológ, ktorý ju odchytil a neskôr vypustil do jej prirodzeného prostredia.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 16.6.2020 / 16.6.2020

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti