Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Zásahy hliadok MsP v 23. týždni

V týždni od 04.júna do 10.júna preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1385 udalostí. Medzi nimi bolo aj 346 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.
 

 
 

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 891. V 2 prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, 1 prípade s Policajným zborom a v 4 prípadoch so Slobodou zvierat.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 30 ľudí. V 9 prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. V 14 prípadoch hliadky mestskej polície zistili a riešili nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. V 3 prípadoch zistili mestskí policajti nepovolené exteriérové sedenie.

Porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy mestskí policajti riešili 13 krát. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov tieto porušili v 9 prípadoch.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 511 prípadoch a 119 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov riešili mestskí policajti na Viedenskej ceste a Jesenského ulici, na každej so spomínaných ulíc ich bolo 27.


Športový deň náčelníka mestskej polície

V areáli našej Stanice jazdeckej polície a kynológie so sídlom v Mlynskej Doline sa uplynulý týždeň vo štvrtok uskutočnil už druhým rokom Športový deň náčelníka mestskej polície. Vo futbalovom turnaji kolegovia mali možnosť zabojovať o putovný pohár náčelníka mestskej polície. Okrem futbalu mali zamestnanci MsP možnosť zapojiť sa aj do rôznych iných športových disciplín, spomeniem streľbu zo vzduchovky, ktorú vyhrala žena, ďalej skok vo vreci, hod loptičkou na cieľ, či súťaž siamské dvojičky. Svojou návštevou nás poctil aj pán primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal a pani námestníčka primátora Ľudmila Farkašovská.


 
Kontakt: Mgr. Tatiana Kurucova
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 12.6.2018 / 12.6.2018

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti