Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Zásahy hliadok MsP v 23. týždni

V týždni od 2. júna do 8. júna 2014 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2078 udalostí. Medzi nimi bolo aj 294 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.
 

 
 

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1136. V jednom prípade hliadka mestskej polície spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v štyroch prípadoch s pracovníkmi Slobody zvierat.

V oblasti porušení verejného poriadku riešili mestskí policajti 21 priestupkov. Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 36 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 250 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 31 krát. Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku porušili traja predajcovia.

V priebehu týždňa hliadky mestskej polície zistili aj 29 porušení týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín, ako aj tri priestupky užívania verejného priestranstva bez príslušného povolenia. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 34 motoristov a v pešej zóne sa stalo 10 rôznych priestupkov.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 97 ľudí a prípady obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými občanmi sa vyskytli 22 krát.

V priebehu týždňa bolo na príslušné úrady nahlásených šesť nelegálnych skládok, ako aj sedem starých vozidiel. Na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prejavy rušenia nočného pokoja hliadky mestskej polície zasahovali 7 krát a deväť priestupkov sa týkalo nepovolených pouličných aktivít. Niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčiari sa svojho zlozvyku nevedeli vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy títo porušili 47 krát a že fajčiť sa napríklad nesmie ani v Medickej záhrade dnes už vie ďalších 10 fajčiarov.

Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň ďalej prezrádza, že najviac priestupkov a to 61 zistili a riešili jednotlivé hliadky mestskej polície na Námestí E. Suchoňa. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 672 krát a 116 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu odťahovacej služby.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 13.6.2014 / 13.6.2014

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti