Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Zásahy hliadok MsP v 2. týždni

V týždni od 11. januára do 17. januára 2021 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 921 udalostí. Medzi nimi bolo aj 200 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.
pes
 

 
 

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, tých bolo 641. V 6 prípadoch spolupracovali mestskí policajti s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v 1 prípade s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a 1 krát s pracovníkmi Slobody zvierat.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 2 ľuďom a rovnako v 2 prípadoch sa ľudia dopustili priestupku proti verejnému poriadku. Porušenie ustanovení zákona o lesoch zistili mestskí policajti 4 krát. Priestupok na úseku ochrany životného prostredia riešila hliadka mestskej polície v 1 prípade a priestupok proti občianskemu spolunažívaniu taktiež 1 krát.

Ustanovenia zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov nerešpektoval 1 majiteľ psa, čím sa dopustil priestupku. Zákaz fajčenia na zastávkach MHD ignorovali 3 ľudia a priestupok proti majetku bol zo strany mestskej polície riešený 1 krát. V 1 prípade riešili mestskí policajti aj priestupok v súvislosti s opatreniami na ochranu zdravia.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 9 starých vozidiel, 9 nových nepovolených skládok odpadu a 12 prípadov poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 376 prípadoch a 18 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 26 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Kukučínovej ulici.

Pes tulák už je pod dohľadom

V stredu predpoludním operátori dispečingu mestskej polície obdržali informáciu o voľne túlajúcom sa psovi, pravdepodobne stredoázijskom ovčiakovi, v Mlynskej doline. Pes na príchod hliadky nečakal a stratil sa nevedno kam. O hodinu neskôr bol na linke 159 prijatý ďalší oznam o túlajúcom sa psovi. Tentokrát na Pribinovej ulici tento napadol nič netušiacu ženu a jej psíka. Po útoku opäť zmizol. Na stope mu ale v Starom Meste boli policajti Zásahovej jednotky spoločne s kynológmi mestskej polície a tým sa ho podarilo odchytiť spolu s pracovníkmi Slobody zvierat na Brnianskej ulici.

Pomoc zranenej labuti

Jeden z obyvateľov Petržalky nás v utorok upozornil na zranenú labuť, ktorá o prežitie bojovala vo vodách Veľkého Draždiaka. Spoločne s pracovníkmi Štátnej ochrany prírody sa mestským policajtom podarilo toto úbohé stvorenie zachrániť. Labuť mala viacero vonkajších zranení a podľa slov pracovníčky Štátnej ochrany prírody, bez ľudskej pomoci by neprežila.

Cencúle - hroziace nebezpečenstvo?

Pani zima dokáže byť neskutočnou kúzelníčkou. Dokáže vytvoriť aj obrovské cencúle, ako napríklad tie v podjazde z Pionierskej ulice na Jaskový rad. S vyše metrovými kusmi si po telefonáte zo strany mestskej polície napokon poradili bratislavskí hasiči.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 19.1.2021 / 19.1.2021

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti