Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Zásahy hliadok MsP v 18. týždni

V týždni od 29. apríla do 5. mája 2013 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1914 udalostí. Medzi nimi bolo aj 248 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.
 

 
 

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom však možno zaradiť priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1118. V troch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v troch prípadoch s pracovníkmi Slobody zvierat.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku hliadky mestskej polície

riešili 29  priestupkov. Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov,  prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 39 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách nič nehovorila pre 192 ľudí. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk hliadky mestskej polície zistili 6 krát a pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku porušili 16 predávajúcich.

Počas týždňa mestskí policajti zistili aj 27 priestupkov ktoré sa týkali nedodržania stanovených prevádzkových hodín ako aj tri prípady poškodzovania verejnej zelene. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 38 motoristov.

 Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 84 ľudí. Prípady obťažovania občanov neprispôsobivými osobami sa vyskytli 8 krát.

Počas týždňa bolo stanicami mestskej polície oznámené príslušným úradom dvanásť starých vozidiel, ako aj šesť prípadov poškodenia dopravného značenia. V bratislavskej Petržalke zároveň hliadky mestskej polície riešili aj deväť prípadov nepovoleného táborenia a zakladania ohňov v prírode. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 37 krát.

Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň ďalej hovorí, že najviac priestupkov hliadky mestskej polície zistili a riešili na Račianskej ulici a to 56. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 520 krát a 111 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

           

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 9.5.2013 / 9.5.2013

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti